Засідання розпочалося зі слів привітань з прийдешніми державними святами та вручення відзнак діячам Прикарпаття за їхній вклад у розвиток краю та допомогу українському війську, розповідає ПІК із посиланням на сторінку голова ОВА.
Загалом депутати розглянули майже пів сотні питань. Важливе з цього сесійного дня:
- більше 20 млн грн з обласного бюджету буде спрямовано на реалізацію двох програм, що нині діють на Прикарпатті. Це – Програма забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в області на 2023-27 роки й регіональна цільова програма надання шефської допомоги військовим частинам. Це стало можливим завдяки перевиконанню показників доходів загального фонду обласного бюджету.
- Щодо виконання обласного бюджету у І півріччі 2023 року, то доходів загального та спеціального фондів за цей період надійшло понад 1,6 млрд грн, що становить майже 59% затвердженого річного плану.
- Зокрема, у спецфонд – майже 148,5 млн грн. Найбільший обсяг поступлень (а це – 55,9%) з власних надходжень бюджетних установ та екологічного податку (40,8%). Щодо видатків, то їхня сума – 1,3 млрд грн, з яких понад 76 % були спрямовані на захищені статті;
- Депутатський корпус погодив перелік природоохоронних заходів, зокрема: будівництво та реконструкцію гідротехнічних, берегоукріплювальних споруд, що дадуть змогу мінімізувати ризики підтоплень у майбутньому, а відтак зменшити розміри можливих збитків від паводків;
- Схвалили Концепцію інтегрованого розвитку гірських територій Прикарпаття на найближчі два роки. У документі визначено пріоритетні напрямки розвитку цих місцевостей, що дадуть змогу стати більш успішними та інвестиційно привабливими. Йдеться також про створення усіх передумов задля підвищення конкурентноспроможності гірських населених пунктів та покращення якості життя населення. Це можливе через впровадження нових підходів до розвитку інфраструктури, започаткування нових виробництв, активізації міжрегіонального і транскордонного співробітництва;
- Звучало у сесійній залі питання й про розвиток медичної реабілітації в області. На сьогодні 15 комунальних закладів охорони здоров’я готові приймати пацієнтів, які потребують відновлення, у свої стаціонари. Загалом в амбулаторних умовах послуги реабілітації надає 21 заклад.
- Наші центри та відділення пропонують різні види відновлення для дорослих та дітей: фізичне, психологічне, психосоціальне, фізіотерапевтичне та логопедичне. Враховуючи потреби часу, плануємо збільшувати мережу реабілітаційних закладів.
- Франківщина – одна із безпечних областей держави. Про це свідчить статистика управління Нацполіції. Якщо в Україні на 10 тисяч населення реєструють майже 48 злочинів, то на Прикарпатті – 34;
- Прикарпаття готується до відзначення 1125-ої річниці з часу першої писемної згадки про княжий Галич. Проголосовано зміни до обласної комплексної програми, якими передбачено проведення цілої низки заходів, приурочених цій даті: видання монографії професора М. Кугутяка «Монастирі давнього Галича: духовні обереги нації»; проведення онлайн-турніру-комп’ютерної гри з історії давнього Галича, історичних реконструкцій, театралізованих дійств.
Читайте також у ПІК:
- Франківська обласна рада просить присвоїти посмертно звання Герой України двом прикарпатцям
- Очільник Калуша розповів, як розпочав робочий тиждень (ФОТО)
- Яка зарплата в старости одного з сіл Більшівцівської громади: цифри вражають
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг