19 листопада в місті Тисмениця відбулось відкриття Ювілейної фотовиставки народного фотоклубу “Колумб”, розповідає ПІК.
На виставці представлені роботи всіх членів фотоклубу. Серед робіт й тих членів клубу, які вже відійшли у засвіти, а також тих, кого доля розкидала по всьому світові.
Фотоклуб “Колумб” засновано на початку 80-х років ентузіастами світлопису Богданом Мохняком та Ростиславом Кондратом, який став визнаним центром фототворчості Прикарпаття.
Першим керівником фотоклубу став Богдан Мохняк. Згодом “Колумб” довгий час очолював Ростислав Кондрат. З початку 2010 року керівник колективу Тарас Дутка.
В даний час у фотоклубі більше 20 членів. Віковий діапазон від 20 до 60 років. За час існування фотоклубу всього кілька чоловік його покинули. Разом з тим щороку клуб поповнюється одним-двома новими членами.
Народний фотоклуб “Колумб” працює в Народному домі міста Тисмениці, що є структурою Відділу культури та туризму Тисменицької райдержадміністрації.
Тринадцять учасників колективу є членами Національної спілки фотохудожників України, п’ятеро мають звання AFIAP і EFIAP Міжнародної Федерації Фотомистецтва (FIAP) і міжнародного фоторуху “Image sans frontiere” (“Образ без кордонів”, Франція).
Кожен автор працює індивідуально, але щомісяця у фотоклубі відбуваються засідання на яких заслуховується різноманітна інформація щодо фотографічного життя в регіоні, Україні та світі, обговорюються нові роботи. Найперше доповідає голова фотоклубу, а потім члени колективу обмінюються новинами. Також розглядаються питання щодо проведення колективних заходів, авторських виставок, час від часу на засіданнях бувають гості – фотографи з інших фотоклубів, міст і країн.
Колектив має добре налагоджені стосунки з фотографами Румунії, Польщі, Франції, Бельгії, США, Італії, Англії. “Колумб” є одним з співорганізаторів національного фотоконкурсу “Природа”.
Декілька членів клубу мають середню спеціальну фотоосвіту, а декілька вищу художню. У клубі є досить велика бібліотека (книги, підручники, фотоальбоми, фотожурнали і фотогазети, каталоги, буклети – близько півтори тисячі найменувань), якою користуються всі учасники колективу. Це дає можливість займатися самоосвітою.
Щороку фотоклуб проводить один-два внутрішніх пленери, а кожні два роки в рамках проекту “Природа” – всеукраїнський триденний пленер в Карпатах.
Читайте також у ПІК:
Читайте нас у тг