В Україні масово розповсюджують фальшиві долари. В одному з магазинів, який вдалось знайти OBOZ.UA, за 1 тисячу грн пропонують купити 100 фальшивих доларів. Діє курс 10 грн за один фальшивий долар, пише ПІК.
“Продавці запевняють: якість фальшивок настільки висока, що їх майже неможливо відрізнити від справжніх доларів. Начебто їх можна обміняти навіть у деяких обмінниках, проте, найімовірніше, фальшивку помітять у касі банку”, – йдеться у повідомленні.
Насправді ж українці досить часто не обмінюють долари на гривні. Багато хто просто зберігає і накопичує їх на чорний день. Чимало людей погоджуються отримувати оплату в готівкових доларах: за транспортні засоби, житло, коштовності тощо.
Минулого року правоохоронці виявили шахраїв, які організували обмінний пункт, використовували чужу назву та продавали населенню фальшиві долари. Тобто навіть якщо ви не берете долари з рук фізосіб, а користуєтесь послугами начебто легальних обмінників, ви все одно ризикуєте.
Як не купити фальшиві долари
Якщо користуєтесь послугами обмінників, на сайті НБУ є перелік всіх фінансових установ, які мають право займатись обміном. Там також можна побачити і адресу обмінника. Тож перед тим, як скористатись послугами, зверніть увагу, чи легально працює цей обмінник за цією адресою.
Також переконайтесь, що в реєстрі та в документах обмінника (ліцензію розміщають у доступному місці) вказана одна і та сама юридична назва. Тільки переконавшись, що обмінник працює легально, можна користуватись його послугами. Важливо також зберігати чеки.
Читайте також у ПІК:
- Українцям з березня проіндексують пенсії: як зміняться виплати
- За користування і оренду земель громади Франківщини отримали 62 мільйони гривень
- В Україні хочуть запровадити персональні податки: що відомо
- Рекорд за 11 років: українці в січні купили понад два мільярди доларів