Івано-Франківськ

Як формують списки військовополонених для обміну та чи є пріоритетність: пояснення

 Військових із підрозділів, які росіяни ненавидять найбільше, міняють значно гірше.

Як формують списки військовополонених для обміну та чи є пріоритетність: пояснення

Обмінами полонених в Україні наразі займається Координаційний штаб. Він через Національне інформаційне бюро та Міжнародному комітету Червоного Хреста повідомляє РФ про всіх полонених росіян.

Втім, по той бік лінії фронту система значно складніша. За словами представника Координаційного штабу Петра Яценка, російське бюро підтверджує статус не всіх полонених і не завжди оперативно надсилає інформацію про них, пише ПІК.

“Я розумію фрустрацію рідних, але не всі люди розуміють, як побудований перемовний процес. Кожен обмін – це дуже складний процес, адже ми маємо справу з ворогом, який не визнає цю війну конвенційно і хоче нас знищити. Щодо всіх ведеться робота, і Координаційний штаб знає інформацію про всіх людей, які можуть бути у полоні”, – сказав він.

Він додав, що росіяни вдаються до різних маніпуляцій, щоб виміняти “цінних” для себе військових, віддавши якомога менше українських бійців.

Зокрема, вони намагаються штучно розширити свій обмінний фонд і включають до “списків” цивільних, яких мали б відпустити без обміну, якби дотримувалися Женевських конвенцій.

“Ми не можемо сказати “давайте ми з цього підрозділу стільки-то візьмемо, з цього стільки-то”. Будь-який обмін складний для переговорів, а що вже казати про якісь квоти”,  каже представник Координаційного штабу.

Він наголосив, що Україна ставиться до всіх полонених захисників однаково і працює над поверненням з полону кожного.

“Ми робили обміни, в яких повернули багато наших жінок-військовослужбовиць, але ми хочемо забрати всіх жінок, які в полоні у ворога. Росіяни на це не йдуть. Ми вимагаємо, щоб вони відпустили некомбатантів – це військові музиканти, капелани, лікарі. І вони їх не віддають. Вони навіть не хочуть віддавати важкопоранених, які ніколи не зможуть знову стати у стрій. Росія абсолютно не той партнер, з яким можна проводити гуманістичні перемовини”,  зазначив Петро Яценко.

Читайте також у ПІК:

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено