У Міністерстві освіти і науки надали низку рекомендацій закладам вищої та професійної освіти на 2024-2025 навчальний рік.
Серед них – старт навчання в серпні, “робочі” суботи, проведення сесій з листопада по березень, передає ПІК.
Стабілізаційні знеструмлення застосовують по всій країні. Мусимо споживати електроенергію відповідально. Така наша реальність в умовах регулярних ворожих ударів по критичній інфраструктурі країни. Усе це впливає і на організацію освітнього процесу. Тож уже зараз готуємося до навчального року 2024/2025. Завдання — створити гнучкий графік освітнього процесу, який буде адаптовано до економного використання енергоресурсів”, – підкреслив міністр освіти та науки Оксен Лісовий.
Зокрема, для закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти радять:
- Якщо можливо, розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня 2024 року (окрім першого курсу)
- Використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року.
- З середини листопада 2024 року до середини березня 2025 року планувати проведення заліково-екзаменаційної сесії, практичної підготовки, виконання курсових і кваліфікаційних робіт та подовжених канікул, а якщо потрібно, — продовжити заняття в дистанційному форматі.
- За потреби подовжити навчальний рік до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.
- Навчання онлайн, або у змішаному форматі – аудиторно-дистанційно.
Для закладів професійної (професійно-технічної) освіти:
- Якщо можливо, розпочати навчальний рік раніше 1 вересня для учнів П(ПТ)О другого і третього курсів.
- Використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року та, за потреби, продовжити навчання до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.
- Організувати навчання в очному форматі за обовʼязкової наявності укриттів. Якщо є недостатня кількість місць в укриттях, навчання можна організувати позмінно.
- Якщо виробничу практику неможливо організувати у звичайному режимі, рекомендуємо використовувати навчальні майстерні, лабораторії закладів П(ПТ)О, а якщо є потреба і можливості, забезпечити її проходження дистанційно.
До слова, у міністерстві зазначили, що рекомендації для підготовки до нового навчального року незабаром отримають також заклади загальної середньої освіти.
Читайте також:
- Учителька з Калущини увійшла до трійки найкращих вчителів України (ФОТО)
- Люди Прикарпаття: історії, що надихають – винахідник робота-маніпулятора Ігор Ніколенко (ВІДЕО)
- Спорт, мистецтво, блогерство: у Франківську працюватимуть літні школи
- У МОН розповіли, чи повернуть ЗНО після війни