“Йде збільшення захворювання всіх дитячих інфекцій, що спричинене циклічністю. Тобто кожні п’ять-сім років кількість випадків дитячих краплинних інфекцій збільшується, а потім йде на спад. Ми готові до такого перебігу подій, очікували його, тому абсолютно нормально на це реагуємо”, — говорить лікарка.
З її слів, основним джерелом інфекції є хворий на вітрянку. Він є небезпечним останні десять днів інкубаційного періоду і також перші п’ять-сім днів з моменту появи висипу. Джерелом інфекції може бути й хворий на оперізувальний герпес.
“Перші симптоми вітрянки — ослаблення організму. Дитина стає кволою, часто хоче спати, в неї підвищується температура і з’являється плямистий висип з пухирцями на шкірі та слизових оболонках. Дуже часто висип починається з волосистої частини голови”, — розповідає Наталія Самуляк.
Лікарка-епідеміологиня каже: здебільшого діти переносять вітрянку легко, без ускладнень та госпіталізації. Важче вона перебігає в дорослих. Для профілактики вітряної віспи лікарка рекомендує вакцинуватися. Це щеплення не належить до переліку обов’язкових в Україні.