У МОЗ вважають, що зменшення споживання солі допомогло б запобігти поширенню неінфекційних захворювань, які спричиняють близько 80% передчасних смертей в Україні. Хліб є одним з основних продуктів, з якого українці отримують сіль.
Кожен українець споживає близько 250 г хліба на добу. Вміст солі в більшості різновидів хліба коливається від 1,07 до 1,7 г на 100 г. Це означає, що один шматок хліба (30-40 г) може містити до 0,68 г солі, пише ПІК.
“Кількість натрію, який ми споживаємо здебільшого у вигляді харчової солі, впливає на загальний ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Зменшення кількості солі в хлібі – важливий аспект національних стратегій зниження такої захворюваності. Україна вже два роки має певні обмеження, запроваджені в межах реформи шкільного харчування”, – йдеться у повідомленні.
“Пропонуємо українським виробникам хліба: зменшити кількість солі в хлібі та хлібобулочних виробах до рівня не більше ніж 0,9 г на 100 г. Це можна робити поступово, щоби споживачі звикали до менш солоного смаку. Підвищувати смакові якості випічки в інший спосіб, наприклад, використовувати трави та спеції або навіть ферментовані продукти, що може допомогти компенсувати зменшення солі”, – додають в установі.
- Скільки часу можна зберігати яйця без холодильника: пояснення
- Які щеплення потрібно зробити найближчому оточенню немовляти: пояснення МОЗ
- Чи може медична допомога надаватися без направлення: пояснення МОЗ
- Чи може суп викликати гастрит: у МОЗ пояснили ознаки захворювання