Серед українців немає вираженого ставлення до закону про вдосконалення мобілізації, водночас серед опитаних соціологами більше тих, хто його не підтримує. Що, вочевидь, є наслідком розуміння, що країна потребує вдосконалення процедур рекрутингу, власних страхів та стурбованостей, а також того, що сам закон охоплює різні сфери. Про це пише ПІК з посиланням на Українську правду.
“Так, респондентів просили висловити згоду чи незгоду з твердженням “Я підтримую новий закон про мобілізацію”. 34% респондентів погодилися (скоріше або повністю) з таким твердженням. Водночас 20% скоріше не погодилися, а 32% зовсім не погодилися (і ще 14% не відповіли на запитання)”, – йдеться у повідомленні.
Варто підкреслити, що незгода з твердженням не є тотожною тому, що люди виступають проти (і тим більше не є свідченням ставлення до потреби самої мобілізації чи потреби давати відсіч ворогу). Безумовно, частина з тих, хто не згоден, є саме противниками. Водночас ще частина може не погоджуватися лише з окремими складовими закону або мати стримане, нейтральне ставлення.
Опитування було проведене протягом 26 травня-1 червня, методом телефонних інтерв’ю соціологи опитали 2011 дорослих мешканців підконтрольних уряду України територій.
Читайте також у ПІК:
- Франківщина в трійці серед регіонів України за сплатою податку в сфері туризму
- Збірна України поступилася Румунії на Євро-2024 з футболу
- У ТЦК пояснили, чи врятує штраф від мобілізації
- 90% рятувальників та поліцейських заброньовані від мобілізації – МВС