На Полтавщині днями відбувся стаді-тур для керамістів з України. Учасники відвідали Опішнянську громаду та безпосередньо спілкувалися там з майстрами. Наступного дня організатори заходу провели для них конференцію на тему «Кераміка регіонів України – культурна спадщина народу». Майстри-керамісти, підприємці, представники центральної, регіональної влади та експерти обговорили проблеми з якими стикнулися керамісти, розповіли про підтримку профільного бізнесу в постраждалих регіонах та презентували можливості для представників керамічної галузі.
Юрій Тупікало, керівник регіонального керамічного кластера Донеччини, зазначає, що через війну керамісти не зустрічалися вже три роки. І такі стаді-тури дають змогу подивитися, хто залишився на ринку, як працюють в цих умовах, й обмінятися досвідом.
«Ці заходи галузеві та спрямовані на вирішення тих викликів, які зараз існують перед керамістами. Адже керамісти Донеччини з 2014 року працюють в тих умовах, в яких мало хто у світі колись працював. І вони зіштовхуються з багатьма проблемами, які пов’язані як і з тим, що відбувається в країні, зокрема проблема кадрів. Але і є специфічні проблеми, які стосуються лише галузі. Такі заходи, зокрема конференція, висвітлюють ці проблеми й шукають шляхи розв’язання цих проблем на всіх рівнях: майстрів, представників бізнесу, регіональної й центральної влади», – каже Юрій Тупікало.
Дарія Снопенко, начальник управління розвитку реального сектору економіки департаменту економіки Донецької ОВА розповіла, що наразі керамісти мають чимало можливостей для підтримки свого бізнесу у цей складний для України час.
«Наша позиція в тому, що влада завжди готова до конструктивного діалогу, наразі існують державні програми підтримки малого та середнього підприємництва. І вони можуть бути використані й представниками керамічної галузі. Звичайно, фінансовий ресурс у нас обмежений, і ми як регіональна влада, першочергово спрямовані на безпеку, гуманітарне забезпечення тощо. Але така комунікація з бізнесом для перспективи, для того, щоб їх включати в наші програмні документи з питань відновлення – це дуже важливо. І ми хочемо почути їх, і за можливості врахувати та переходити до конкретних кроків з підтримки», – каже Дарія Снопенко.
Учасниця стаді-турів керамістка з Косівщини Марія Гринюк розповідає, що такі заходи відкривають нові горизонти для розвитку.
«Цей тур надзвичайно корисний, як і попередній, і я дякую цьому проєкту, бо ти можеш бачити де і як розвивати свій бізнес, можеш навчитися чомусь у колег: як вони його створюють, просувають, рекламують. І таким чином можеш бачити свої прогалини. Я коли приїхала з першого туру, то вдосконалила свою гончарну майстерню», – ділиться Марія Гринюк.
Нагадаємо, що Захід відбувається в рамках проєкту «Збереження та популяризація керамічної спадщини», що є частиною Проєкту “Зміцнення громадської довіри в Україні” – UCBI, який підтримує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Наступний крок, що планує проєктна команда – форум у Києві, де керамісти зможуть презентувати свою продукцію та заслухати спікерів, що представлять їм програми для розвитку своєї справи.
Пропонуємо переглянути фоторепортаж ПІК з конференції у Полтаві:
Читайте також:
- «Кераміка – це код українця»: на Полтавщину приїхали керамісти з Донеччини (ФОТО)
- У Дніпропетровській області відбувся дводенний стаді-тур для керамістів: Як все відбувалося? (ФОТО, ВІДЕО)
- Зберегти культурну спадщину: керамісти з Донеччини приїхали на Дніпропетровщину (ФОТО)
- Бізнес і громади пліч-о-пліч: що необхідно для відновлення Чернігівщини та Сумщини (ВІДЕО)
- Кераміка Донеччини: чи реально відновити галузь? (ВІДЕО)