У Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, нині перебувають 42 тисячі осіб. Вони – у розшуку.
Загалом з початку роботи реєстру до нього було внесено відомості про понад 51 тисячу людей, які вважалися зниклими безвісти. Про це розповів начальник відділу Управління МВС з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Дмитро Богатюк, повідомляє Укрінформ.
За його словами, МВС має дані і про близько 7 тисяч осіб, щодо яких відомості вже встановлені.
“Це понад 3 тисячі осіб, місце знаходження яких встановлено і які живі-здорові. Переважна кількість з цих осіб – це наші колишні військовополонені. І на сьогоднішній момент маємо близько 4 тисяч ідентифікованих тіл. Переважна більшість з них – наші оборонці, які вважалися зниклими безвісти, але у подальшому були ідентифіковані”, – сказав Богатюк.
Понад 90% проваджень за фактом зникнення безвісти осіб розслідуються слідчими Нацполіції. За його словами, зазвичай так буває, що особа вважається зниклою безвісти за особливих обставин, а згодом підтверджується її полон.
При цьому він наголосив, що Міноборони не відбирає зразки ДНК у військових, які направляються у зону бойових дій.
“Тобто, якщо це питання по Нацполіції, по Нацгвардії, по Держприкордонслужбі більш-менше вирішене – за допомогою міжнародних партнерів, за допомогою Червоного Хреста – у Міноборони ця проблема досі існує“, – зазначив Богатюк.
Читайте також:
- Увага, розшук! На Прикарпатті зник безвісти неповнолітній
- На Прикарпатті знову розшукують неповнолітніх втікачок з реабілітаційного центру
- Прикарпатські ювенали розшукали п’ятьох підлітків-втікачів: де були?