Для чого хочуть ввести податок на солодку воду та як це, зрештою, вплине на ціну продукту, пише ПІК з посиланням на ВІКНА.
Як пояснили у Міністерстві охорони здоровʼя, така ініціатива посилить систему громадського здоровʼя, впливатиме на зменшення стрімкого поширення неінфекційних хвороб внаслідок надмірного споживання солодких газованих напоїв серед українців.
“Так, законопроект вносить солодкі газовані напої — з додаванням цукру, підсолоджувачів, ароматизаторів — до переліку підакцизних товарів. Також законопроект встановлює ставку податку у розмірі 0,1 євро (приблизно чотири гривні) за один літр напою. Сплачувати податок будуть виробники та імпортери таких напоїв”, – йдеться у повідомленні.
У МОЗ додали, що підвищення цін на солодкі напої допоможе скоротити кількість споживання напоїв, що сприяло б зниженню ризиків ожиріння та цукрового діабету серед населення України.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), 91% смертей в Україні — це смерті від неінфекційних хвороб, а 63% з них — внаслідок серцево-судинних захворювань, що спровоковані, зокрема, цукровим діабетом. Найпоширеніші неінфекційні хвороби спричиняє неправильне харчування, насамперед зумовлене споживанням високого рівня вільних (доданих) цукрів.
Відомо, що ініціатива податку на солодку воду в Україні — не нова. У тій чи іншій формі такий податок існує у близько 50 країнах по всьому світу. Зокрема, у Польщі, Бельгії, Норвегії.
Читайте також у ПІК:
- Понад 20% українців втратили рідних на війні: результати опитування
- Без мита і ПДВ: в Україні спростили ввезення обладнання для енергетики
- В Україні старі 500-гривневі банкноти почнуть вилучати з обігу: як їх замінюватимуть
- Скільки заробляють українці та чи вистачає цього на життя (ОПИТУВАННЯ)