Сьогодні мова піде про зупинку “Музична школа” на вулицій Галицькій, через яку й досі курсують автобуси і тролейбуси з мікрорайону Пасічна в бік центру міста.
Назва зупинки походить від ДМШ №3, що розташована неподалік – по вулиці Галицькій, 101, розповідає ПІК.
Історичні фото Степана Назаренка, 1987 рік
Івано-Франківська дитяча музична школа №3 заснована в 1961 році як вечірня школа загальної музичної освіти. У травні 2018 року ДМШ №3 було присвоєно звання імені видатного українського композитора Анатолія Кос-Анатольського.
В школі функціонує 15 дитячих творчих колективів і 7 творчих колективів викладацького складу школи. Система комплексного музичного виховання базується на семи відділах: двох фортепіанних, струнно-смичкових інструментів, духових та ударних інструментів, народних інструментів, теоретичному та вокально-хоровому.
Через цю зупинку курсують чотири автобусні 45, 46, 49, 55 і чотири тролейбусні маршрути 3, 4, 5, 6 нашого підприємства КП “Електроавтотранс” ІФ.
До теми…
В будинку, де знаходиться музична школа №3, понад 100 років тому був “Ювілейний заклад ім. Цісаря Франца Йосифа для старців і калік”.
Урочисте відкриття будівлі відбулось в березні 1899 р. в честь 50-річчя вступу на австрійський трон цісаря Франца Иосифа I. Будівництво розпочалось в 1898 р. Заклад будували за тодішніми межами міста, де воно мало півторагектарну ділянку на території Княгинина-Села.
Проект розробив міський будівничий К. Захаріясевич, збудувала фірма Д. Лібесмана. Комплекс складався з двох симетрично розташованих корпусів, позаду – їдальня і шпиталь. Тут знайшли притулок порівну християни та іудеї, всього 72 особи.
Обидва корпуси були двоповерхові, в стилі псевдокласицизму. В цю будову магістрат уклав 80 тисяч ринських. Під час Першої світової війни корпус, в якому містились євреї, був зруйнований. Довелось убогим надалі тулитися в одному будинку, а єврейська громада постійно нарікала, що її громадян обійшли.
Ця цікава за архітектурою й історією споруда, якій минуло 120 років, не віднесена до пам’яток архітектури хоча б місцевого значення. А того, безумовно, заслуговує.
Свого часу ПІК вже розповідала про народні назви франківських зупинок.
Читайте також:
- До “Горького”: трохи історії про зупинку на Майзлях у Франківську (ФОТО)
- До “Кроку”: трохи історії про зупинку на розі вул. Василіянок – Вовчинецька (ФОТО)