В Україні розпочав роботу підземний госпіталь для надання первинної медичної допомоги і стабілізації стану військових після поранення.
Він розташований поблизу лінії фронту, пише ПІК з посиланням на Міноборони.
Шпиталь побудований на базі шести збільшених сталевих бункерів, кожен з яких має довжину 7,6 метра та діаметр 2,5 метра. Там встановлені системи вентиляції, водопостачання, водовідведення та альтернативні джерела живлення.
“Такі підземні стабпункти є критично важливими для збереження життів наших військових. В умовах інтенсивних бойових дій ми маємо забезпечити максимальний захист і швидку медичну допомогу нашим героям. Це перший крок у рамках масштабного проєкту, який зміцнить нашу медичну інфраструктуру та дозволить ще ефективніше підтримувати захисників на передовій”, — підкреслив міністр оборони України Рустем Умєров.
Для додаткового захисту, стабілізаційний пункт оснащений системами радіоелектронної боротьби (РЕБ). Загальні інвестиції у проєкт склали понад 20 мільйонів гривень.
Підземний госпіталь складається з двох повноцінних операційних блоків, двох реанімаційних блоків, робочого приміщення та модуля відпочинку для медичного персоналу. Він оснащений сучасним медичним обладнанням, включаючи кисневі концентратори, апарати ШВЛ, кардіомонітори та дефібрилятори.
У госпіталі є можливість не лише стабілізувати поранених, а й проводити одночасно до чотирьох операцій.
Читайте також:
- У МОЗ назвали ТОП-5 фактів про ліки та лікування, які варто знати кожному
- На Прикарпатті відкрили перший Центр ментального здоров’я
- Верховна Рада заборонила призначати ліки під впливом фінансових стимулів