У другий місяць осені настав час садити озимі культури, готувати дерева і квіти до зимівлі, сіяти сидерати та багаторічні квіти. Місячний посівний календар допоможе грамотно спланувати роботу на ділянці, пише ПІК з посиланням на УНІАН.
1-3 жовтня – дні молодика. Рослини стають вразливими, тому їх краще не турбувати.
4-5 жовтня – можна садити під зиму троянди, гортензії, півонії та інші квіти. Хороші дні для догляду за квітами – санітарної обрізки, мульчування, укриття на зиму і пересадки. Прибирання ділянки, розпушування грядок, посадка живців і приготування компосту. Не рекомендується вносити добрива по листу.
6-8 жовтня – посадка молодих плодових дерев і ягідних чагарників, посів зелені та озимих овочів на відкритій ділянці, а також капусти, перцю і бобових у теплиці. Можна пересаджувати рослини, вносити добрива, боротися зі шкідниками та бур’янами. Не рекомендується обрізати рослини і стригти газон.
9-12 жовтня – збір урожаю пізніх овочів, фруктів і ягід, засушування плодів і приготування консервації. Живцювання, щеплення, пересаджування квітів із клумби в горщики. Хороші дати для посіву рослин з в’юнким стеблом – іпомеї, винограду, плетистої троянди, бобових. Також можна посадити овочі в теплиці. Не рекомендуються рясні поливи.
13-15 жовтня – збір посадкового матеріалу – насіння і цибулин рослин – для посадки наступного року. Для посадок день невдалий, але можна збирати врожай і засушувати ягоди. Прибирання ділянки, перекопування і розпушування ґрунту, внесення гною. Мульчування грядок і укриття від морозів. Можна робити щеплення й обрізати крону дерев.
16-18 жовтня – дні повного місяця. Місячний посівний календар рекомендує нічого не робити на ділянці, щоб не нашкодити рослинам.
19-21 жовтня – розпушування і перекопування ґрунту, прибирання бур’янів і опалого листя на ділянці, посів озимих культур. Внесення в землю компосту і гною. Збір цибулин і насіння рослин. Хороші дні для боротьби з бур’янами і захворюваннями. Не рекомендується обрізати і прищипувати дерева (рани довго гоїтимуться).
22-23 жовтня – місячний посівний календар на жовтень 2024 називає ці дні найкращими для посіву будь-яких культур. Усі посаджені культури добре приживуться і дадуть багатий урожай. Можна вносити добрива, застосовувати отрутохімікати на ділянці, мульчувати грядки. Не рекомендується пересаджувати рослини і пошкоджувати коріння, а також рясно поливати.
24-26 жовтня – можна посадити швидкорослі рослини – зелень, прянощі, салати. Для інших посівів дні неврожайні. Збір пізнього врожаю плодів, санітарна обрізка дерев і кущів, стрижка газону. Можна вносити будь-які добрива і підживлення на ділянку. Зібрані сьогодні плоди не рекомендується збирати для тривалого зберігання – вони швидко згниють.
27-29 жовтня – посівний календар рекомендує ці дні для посіву кімнатних і тепличних рослин. Також вдало пройде посадка молодих дерев і чагарників. Перекопування ґрунту, видалення бур’янів і порослі, обробка ділянки від шкідників. Можна накрити квіти й овочеві грядки укриттям на зиму.
30-31 жовтня – прибирання ділянки, утилізація рослинних залишків, приготування компосту, перекопування ґрунту. Ділення багаторічних рослин і заготівля живців. Обробка саду від шкідників, побілка і санітарна обрізка дерев. Не рекомендується садити квіти та озимі культури, застосовувати органічні добрива, а також замочувати насіння.
Читайте також:
- Магнітні бурі у жовтні 2024 року: в які дні очікувати
- Без ТЦК: уряд дозволив військовим частинам напряму мобілізувати добровольців