Сьогодні мова піде про пішохідний міст через колії на вокзалі. Він добре відомий містянам, адже щодня через нього крокують тисячі франківців. Ще б пак! Цілком зручно долати ділянку між вулицями Привокзальна та Деповська.
Проте мало хто задумувався над тим, наскільки цей віадук (а точніше два віадуки, з’єднані проходом над цехам Локомотиворемонтного заваду) є важливим з точки зору приналежності до історії міста.
Власне, питання коли він був збудований й досі залишається загадкою. Звісно ж це видається дивним, адже такий великий об’єкт мав би мати своїх «батьків» та широко висвітлюватися в пресі минулого сторіччя. Наразі конкретних фактів краєзнавцям та дослідникам знайти не вдалося.
Судячи з перших світлин залізничного вокзалу, зроблених саме із пішохідного мосту, він був збудований точно до перебудови Двірця колійового (1906 р.).
Більш того, фотографи з нього вже робили світлини дещо швидше. Одна зі поштівок, датована 1900-м роком, очевидно також зроблена саме з мосту:
Між інших, на старих мапах Станіславова цей міст вперше з’являється тільки на плані міста 1932 року:
Ще краще він проглядається на мапі 1934 року:
Втім, значно швидше видно піший перехід над коліями на аерофотозйомці Станіславова 1917 року:
До слова, на світлини минулих часів пішохідний міст на вокзалі потрапляв вкрай рідко. Тому ця добірка фото свого року є унікальною:
Залізничний вокзал в Станиславові. 1920 р. Візит Петлюри та Пілсудського. Відео – ТУТ.
Читайте нас у тг