Близько 25% пацієнток, що мають онко, перебувають у репродуктивному віці. Для багатьох народження дитини у майбутньому є стимулом боротися із захворюванням.
Лікування раку грудей, насамперед хіміо- і променева терапія, здійснює вплив на яєчники. В процесі можливий розвиток тимчасової аменореї або передчасної менопаузи, руйнування фолікулярного запасу чи навіть повної втрати фертильності.
Однак, у деяких жінок після лікування відновлюється цикл та можливість природного зачаття. Планувати вагітність варто не раніше, ніж через 2 роки за умови, що не було рецидиву. Безпечний термін може бути і довшим. До речі, вагітність не збільшує ризик «повернення» недуги, хоча ще недавно це вважали фактором розвитку пухлини.
Якщо зачати дитину природним шляхом неможливо, можна скористатися допоміжними репродуктивними технологіями. Перед початком лікування раку радимо заморозити яйцеклітини — ця послуга доступна у ДНП «Прикарпатський центр репродукції людини».
Щоб отримати консультацію фахових гінекологів-репродуктологів, телефонуйте і записуйтесь на прийом: (068) 525 28 28.
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ
Читайте також:
- “Прикарпатський центр репродукції людини”: місце, де здійснюються мрії про батьківство
- Що варто знати про жіноче безпліддя: пояснює гінеколог Прикарпатського центру репродукції людини (ВІДЕО)
- Лікування безпліддя: у Прикарпатському центрі репродукції розповіли про кращий метод на сьогодні (ВІДЕО)
- Наша задача – створити все можливе для того, щоб наступила вагітність – Ігор Головчак, директор Прикарпатського центру репродукції людини