В Офісі генерального прокурора проводять службове розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності. Зокрема, високий відсоток прокурорів, які мають такий статус, виявили у Черкаській та Хмельницькій областях, пише ПІК.
- Так, на Черкащині 60 прокурорів органів прокуратури мають статус особи з інвалідністю. Це становить 27,4% від загальної кількості працюючих там прокурорів. 59 з них отримали його до повномасштабної війни.
- В Хмельницькій області такий статус має 61 прокурор або 29,8% від загальної кількості. 50 отримали групи інвалідності до повномасштабного вторгнення.
У решті прокуратур та в Офісі Генерального прокурора цей показник не перевищує 10%. Зокрема, у 18 прокуратурах частка прокурорів, які мають групи інвалідності менша за 5% від загальної чисельності, ще у 11 прокуратурах — від 5 до 10%.
В Офісі Генерального прокурора 22 прокурори мають статус особи з інвалідністю. Це 2,5% від загальної чисельності прокурорів, які працюють у центральному апараті.
“Перевірка охоплює всі регіони, спецпрокуратури та центральний апарат. Досліджуються як питання, пов’язані з набуттям прокурорами статусу особи з інвалідністю, так і отримання пенсійних виплат за рішенням суду”, –йдеться у повідомленні.
Читайте також у ПІК:
- Стало відомо, хто з прокурорів Прикарпаття окрім зарплати, має ще і пенсію
- Головний прокурор Хмельниччини звільнився через “інвалідний” скандал
- Майже 50 прокурорів Хмельниччини були визнані “інвалідами” за рішенням голови обласної МСЕК
- В Україні 64 посадовцям МСЕК повідомили про підозру, дев’ять людей засудили