Івано-Франківськ

Хелловін: розвага чи загравання з потойбічним світом (ФОТО)

Чого більше у святкуванні – данина новомодним віянням, підприємницькі хитрощі чи просто веселе дозвілля.

photo 2024 10 31 20 35 49 scaled

Притаманний Хелловіну антураж в Івано-Франківську – хіба що біля крамниць та закладів громадського харчування. Будинки, як то заведено в США, в нас не прикрашають. Увечері 31 жовтня можна було помітити поодиноких молодих людей у відповідному до цього дня одязі. 

photo 2024 10 31 20 35 50 3 scaled

Місто в гарбузових відтінках

Це не наше свято, – кажуть студентки Університету Короля Данила Анна та Софія. – Ми просто вийшли прогулятися, поки гарна погода. Але дотримуємося християнських традицій”. 

Дівчата розповіли, що серед своїх ровесників на вулицях бачили багато перебиранців. Та й в університеті були на парах дві дівчинки, геть розмальовані. 

photo 2024 10 31 20 35 50 2 scaled

“У нашому закладі дотримуються толерантності: тобто кожен має право на самовираження. Проте більше довіряємо церковним віруванням. Якщо ж хтось схиляється до американських – це його право”, – додали співрозмовниці.

Троє підлітків ходили переодягненими вулицею Леся Курбаса. Проте мети таких походеньок пояснити не змогли. Сказали, що просто цікаво. Суті Хелловіна так само не знали. 

photo 2024 10 31 20 35 50 scaled

Два юнаки в цікавих білих з помаранчевим комбінезонах якраз припаркували свої байки неподалік площі Ринок. Олег і Влад розповіли, що це їхній спосіб додати якогось настрою в нинішній похмурий час. Адже для веселощів приводу немає: війна. Проїдуться мотоциклами – може, комусь додадуть настрою та добра.

Пані Олена – родом із Харкова. Каже, що в їхньому місті молодь десь так само розважається на Хелловін. Вона переїхала до Івано-Франківська ще в 2022 році. А прогулювалася вечірнім Івано-Франківськом ще з однією харків’янкою Катериною. 

“Ми у школі на уроках англійської мови вивчали про традиції Хелловіна, – додала пані Олена. – Ото тільки й знань. Вважаю, що то чуже нам. Але якщо молоді цікаво – то не бачу нічого поганого”.

93a4940c 1e07 4da0 a37f 238fcf3a3d40 scaled

Це не страшно

Запам’ятати, якого числа Хелловін, нескладно: “брама” між світами відчиняється щороку в один і той же час – напередодні свята Всіх святих, тобто, в ніч із 31 жовтня на 1 листопада, – розповідає франківська журналістка Ольга Руда, яка давно живе у США. – Українці часто вважають Хелловін святом поклоніння злим духам. Однак, як підкреслив один священнослужитель, “різниці між чортами на Хелловін і чортами з українського вертепу (чи з інших подібних обрядів) немає жодної. Вони в обох випадках ясно представляють злі сили. Тож якщо одні й ті ж люди категорично відхрещуються від чортів Хелловіну, а чортів із Вертепу приводять навіть до храму Божого – в них явні проблеми не лише з почуттям прекрасного, але й із логікою”.

Пані Ольга каже, що, проживши довгий час в Америці, звикаєш до американських свят як своєрідної казки. Батьки водять маленьких дітей, одягнених у яскраві костюми казкових героїв, від хати до хати, а діти кричать Treat or trick! – “Гостинця чи Пошкодуєш!”. Невід’ємний символ Хеллоуїна – гарбузова голова. Гарбуз символізує одночасно закінчення збору врожаю, злого духа і вогонь, що відлякує його.

4f263f54 8e76 4ff6 aa43 81fd4256478b scaled

Багато сімей прикрашають свої будинки кольоровими вогниками, а під самісінькими вікнами влаштовують мініатюрні кладовища з могилками, трунами, зомбі, черепами тощо. Це не страшно. Багато міст навіть присуджують щедрий приз за найкреативніше вбраний будинок.

“Кажуть, що Хелловін придумали кельти Ірландії і Шотландії. Тобто, поклонялися вони князю темряви, а в ніч на перше листопада влаштовували фестиваль Соуіна. За давнім повір’ям, у цю ніч відкривалися двері в потойбічний світ, і мешканці пекла проникали на землю. Вночі розпалювали багаття і приносили жертви злим духам, щоб умилостивити їх” – підсумовує Ольга Руда. 

photo 2024 10 31 20 35 45 2 scaled

Ігри з бісами не минають безслідно

«Хелловін – це ніяка не забава, і нічого спільного з християнством не може мати, – розповідає священник-екзорцист Андрій Шут на сайті credo.pro. – Деякі екзорцисти мають приватну думку, що навіть переодягатися в костюм сатани або чорта небезпечно. Найголовніше – це ідея, з якою метою ти це робиш, що тобі це дає, чому ти в цьому береш участь. Демони – вороги життя, вороги спасіння, і тому сама ідея Хелловіну не прийнятна для християнина».

За словами священника, тяжкі наслідки таких розваг – відкриття свого життя для демонів. Навіть якщо атеїст, це не означає, що ігри з бісами минуть безслідно. Насамперед від таких розваг шкоди зазнає душа.

Людина, яка не визнає Бога, – хороша приманка для сатани. Хелловін – свято нечистої сили, створене всупереч вірі в Бога, через нього біси показують своє володарювання, і християнин не може в ньому брати участь. 

Людмила Стражник. Фото авторки та Ольги Рудої

Читайте також:

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено