Івано-Франківськ

Що відбувається з українським експортом: обговорили представники бізнесу та влади у Франківську (ФОТО)

Міжрегіональний форум – це нагода обговорити взаємодію між державою та бізнесом.

DSC 015555

У п’ятницю, 15 листопада, в Івано-Франківську відбувся міжрегіональний форум «Український експорт: сьогодення та майбутнє».

Масштабний та представницький захід організували та провели представники Івано-Франківської торгово-промислової палати в межах проєкту «Конкурентоспроможна економіка України», розповідає ПІК.

“Для Івано-Франківська це дуже важлива подія. Сьогоднішні наші гості – це перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, керівник Торгово-промислової палати Геннадій Чижиков, гості з інших регіонів. Потенціал Франківська, і в цілому заходу України, дуже великий, особливо коли йдеться про продукцію з доданою вартістю. Сьогодні ми здобули нові ринки ЄС, США, Канади, при цьому повністю відмовившись від старих. Крім того, якість цієї продукції, яку ми експортуємо, виросла в декілька разів”, – розповів керівник проєкту, президент ІФ ТПП Андрій Левкович.

DSC 0078 1

У форумі взяли участь понад сто представників експортоорієнтованого бізнесу західних регіонів України (Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської, Львівської та Тернопільської областей), керівництво Міністерств економіки та аграрної політики, «Офісу з розвитку підприємництва та експорту», керівники територіальних громад, державної та регіональної влади.

В Україні сьогодні аграрний сектор генерує 60% валютної виручки. І ми є орієнтовані на експорт, адже 2/3 виробленої продукції експортується. Тому однозначно подальший ріст збільшення виробництва означає збільшення експорту. А для того, щоб експорт відбувався, потрібне навчання і взаємодія. Адже міжнародні ринки дуже конкурентні і там нашу продукцію просто так не чекають. Тому треба завойовувати ринки і бути конкурентними”, – наголосив Тарас Висоцький, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

DSC 0027

За його словами, міжрегіональний форум – це чудова нагода обговорити, де можна взаємодіяти, де може держава допомогти своїми інструментами поточним та майбутнім експортерам, а також підказати та навчити як це робити на практиці.

Під час панельних дискусій обговорили питання сучасного стану та основних викликів українського експорту, зокрема, інфраструктурних та логістичних викликів, питання трудових ресурсів, регуляторних аспектів та фінансових аспектів експорту.

За результатами форуму будуть розроблені рекомендації для підвищення конкурентоспроможності українського експорту та напрацьовані пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правових актів у сфері експортної діяльності.

“Ми є постачальниками гідравліки для потужних українських виробників. Також активно розвиваємо експортну діяльність, щойно повернулися з Італії, де на виставці предсталяли нашу продукцію на ринку Європи. Також ми співпрацюємо з програмою , отримали гранти на промислове обладнання, верстати і зараз саме завдяки цьому нарощуємо виробництво гідравлічних циліндрів і гідравлічних блоків. Нам це дає можливість створити нові робочі місця. Ми розвиваємо виробництво і маємо змогу забезпечити продукцією нашого вітчизняного виробника, а також представляти ринок України на міжнародній арені”, – наголосив один з учасників проєкту, комерційний директор групи компаній ТОВ “ВП “МОТОРІМПЕКС” Віктор Скрипніков.

DSC 0025

Форум, який проводить Івано-Франківська торгово-промислова палата в рамках проєкту “USAID підтримує Івано-Франківську ТПП у проведенні курсу тренінгових та консультаційних послуг для менеджерів з експорту”,  тривав з квітня по листопад 2024 року. Він охопив понад сто учасників – представників експортоорієнтованого бізнесу.

“Ми поставили перед собою дуже амбітні цілі – нарощення експортного потенціалу продажів, значне збільшення внутрішніх інвестицій, а також створення нових робочих місць. Цей проєкт згуртував понад 70 підприємств, орієнтованих на експорт. Бізнес через нас знайшов той ланцюжок до USAID. Наприклад, двоє учасників підписали договори та працюють на постачання обладнання. Родзинкою проєкту стали два стаді-тури наших учасників на підприємства з успішними кейсами експортної діяльності. Саме тому Торгово-промислова палата є центром для бізнесу, який допоможе йому в партнерстві з міжнародними донорами”, – розповіла віце-президентка Івано-Франківської Торгово-промислової палати Марія Савка.

DSC 0004

У межах проєкту для менеджерів з експорту підприємств західних регіонів України провели:

  • 12 навчальних вебінарів,
  • 5 тематичних круглих столів, за результатами яких були систематизовані рекомендації для вдосконалення нормативно-правової бази, що стосуються зовнішньоекономічної діяльності,
  • 2 навчальних тури для ознайомлення з успішними практиками підприємств-експортерів.

Також експерти торгово-промислової палати створили посібник з питань експорту, провели індивідуальні консультації та надали рекомендації щодо експортних стратегій підприємств.

DSC 0100 1

Читайте також: 

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено