Багато людей люблять приймати гарячий душ. Саме гарячий, що аж шкіра червоніє, особливо взимку, щоб зігрітися. Але, чи замислювався (-лась) ти, як гарячий душ впливає на шкіру. Про це пише ПІК з посиланням на ВІКНА.
Доцент кафедри дерматології Чиказького університету Вікторія Барбоза говорить, що гарячий душ має багато переваг, адже може розслабити м’язи та заспокоїти біль. Але він має негативний вплив на шкіру. За її словами, гарячий душ може видалити речовини у нашій шкірі, які утримують вологу. Це не значить, що не варто взагалі приймати гарячий душ. Якщо ти це любиш — будь ласка, приймай його у своє задоволення, але не щодня.
Як гарячий душ впливає на шкіру
Клінічний асистент професора дерматології Мічиганської медицини Блер Дженкінс говорить, що є небагато досліджень про те, як температура води впливає на шкіру. Утім, дерматологи кажуть, що гаряча вода, особливо в поєднанні з милом, яке містить ароматизатори та агресивні інгредієнти, може пошкодити зовнішній шар шкіри (шкірний бар’єр).
Дерматолог із Бостона Паола Бейкер говорить, що шкірний бар’єр складається з мертвих клітин шкіри. За її словами, ці клітини оточують щільну матрицю жирових речовин, таких як цераміди, жирні кислоти та холестерин.
Ці речовини, які називаються ліпідами, допомагають утримувати вологу в шкірі та захищають її від подразників навколишнього середовища та алергенів.
Поверх шкірного бар’єра розташований тонкий шар, який називається кислотною мантією. Ця мантія складається з амінокислот, кислот, що містяться в поті, і шкірного сала — жирної речовини, яка утримує вологу та виділяється із залоз поблизу волосяних фолікулів.
Цей шар допомагає підтримувати шкірний бар’єр міцним і захищає його від шкідливих бактерій. Під час приймання гарячого душу частина шкірного сала може бути видалена, що призводить до сухості шкіри.
“Щільно упаковані ліпіди в шкірному бар’єрі також можуть “втратити свою організовану структуру”, що може зробити шкірний бар’єр більш проникним і дозволити воді легше виходити”, — пояснює дерматолог Трінідад Монтеро-Вілчез.
Дослідження показало, що коли дорослі занурюють руки в гарячу та холодну воду, гаряча вода завдає більше шкоди: вона змушує шкіру втрачати більше води, послаблює шкірний бар’єр і спричиняє почервоніння. Також гаряча вода може спричинити відчуття стягнутості шкіри та мати тьмяний або попелястий вигляд.
Як гаряча вода впливає на волосся
Гаряча вода впливає на волосся подібно до того, як впливає на шкіру. Волосся стає сухим. Ополіскування волосся гарячою водою може видалити частину шкірного сала, саме воно зберігає наше волосся зволоженим і захищеним. Ще гаряча вода може погіршити екзему чи псоріаз, у такому випадку варто зменшити частоту приймань гарячого душу.
Щоб підтримувати шкіру здоровою, треба приймати теплий душ та використовувати м’які засоби гігієни без ароматизаторів. Після купання варто зволожувати шкіру, поки вона ще волога. Зволожувальні засоби мають містити кераміди, гліцерин або вазелін.
Читайте також у ПІК:
- Причини орендувати автомобіль, про які ви, можливо, не замислювалися
- Яких порад прикарпатцям варто дотримуватися під час “Чорної п’ятниці”
- Як краще утеплити курник на зиму: корисні поради
- Стало відомо, чи зараховується у стаж перебування на обліку в центрі зайнятості