В Івано-Франківську завершилися курси української мови. Протягом двох місяців 59 людей, більшість з яких – переселенці зі східних областей, вдосконалювали свої мовні навички.
29 людей навчалися онлайн, а 30 – офлайн, повідомили у пресслужбі міського голови Руслана Марцінківа.
За словами Неллі Коваль, переселенки з Луганської області, курси української мови допомогли їй відчути себе впевненіше у новому середовищі, адже раніше вона жила в регіоні, де більшість людей спілкувалися російською.
“Я із задоволенням пішла на ці курси, дуже допомогли, я зручніше себе стала відчувати завдяки мові. Багато історичних моментів нам тут показували, навчили нас, як правильно говорити деякі слова. Я думаю, що це дуже потрібно в наш час і треба запрошувати людей, щоб вони знали і йшли. Я вважаю, що російська мова зовсім не повинна звучати в нашій країні. Це недопустимо, це жах. І ми всі повинні переходити на українську мову “, – розповідає переселенка з Луганської області Неллі Коваль.
Марина Буган з Харкова вже вдруге шукає прихистку в Івано-Франківську. Спочатку у 2022 році вона була у місті пів року, а тепер знову вимушена переїхати з дітьми та онуком.
Жінка, яка пережила жахи війни та втратила зятя на фронті, переконана, що використання української мови є виявом поваги до тих, хто боронить нашу країну.
“Я жалкую, що раніше ми спілкувалися російською мовою. Бо дуже багато значить спілкування. Тут всі люди нові, дуже чемні, прекрасні, бо ми тут самі, нікого немає і це дуже допомагає в житті зараз. Я теж ще говорю не зовсім добре, але не треба боятися, треба йти навчатися в любому віці”,– переконує Марина Буган.
Оксана Лупан, переїхала з Чернігівщини, проживала на прикордонні Семенівки Новгородсіверського району. На курси її записала дочка.
“Мова це наш генетичний код. Ми маємо знати свою українську мову, інакше ми не українці. Я вважаю тільки так. Я би порадила не боятися, слухати, пропонують змінити там чи почитати – читайте, змінюйте, навчайтесь. Тому що навчатись ніколи не пізно. Тим паче українську мову треба вивчати постійно, її так досконало ніхто не знає. Тому треба постійно вивчати і не боятися “,- наголошує переселенка з Чернігівщини Оксана Лупан.
Переселенка з Херсона, пані Ольга, переконана, що вивчення української мови є невіддільною частиною української ідентичності. За її словами, українська – це наша державна мова, і кожен українець повинен прагнути досконало нею володіти.
“Випускникам” міський голова Руслан Марцінків вручив сертифікати про завершення курсів. До слова, вже грудня стартує новий набір на курси.
Нагадаємо, в Івано-Франківську мовні волонтери активно продовжують інспекції. За два з половиною тижні вони виявили чимало порушень мовного питання.
Читайте також:
- Геть російську! Мовні інспектори розпочинають патрулювання у Франківську (ВІДЕО)
- Чи потрібні мовні інспектори: що кажуть мешканці Івано-Франківська (ВІДЕО)
- Порушення мовного закону: в яких областях та на що найбільше скаржаться українці
- Росіяни поширють фейк про побиття мовного інспектора у Франківську