Після завершення війни кількість ветеранів та ветеранок може зрости до 5-6 мільйонів. Наразі відомо, що станом на липень 2024 року в Україні були зареєстровані 1,2 мільйона колишніх військових. Насправді зі збільшенням кількості ветеранів з’являються й проблеми з їхньою адаптацією до цивільного життя, зокрема працевлаштуванням. Про це пише ПІК з посиланням на ВІКНА.
“До початку мобілізації 70% ветеранів мали офіційне працевлаштування, але лише 10-15% з них планують виходити на пенсію після війни. Більшість колишніх військових після демобілізації стикаються з труднощами під час пошуку нової роботи: відсутністю релевантного досвіду, проблемами з адаптацією в нових сферах та упередженим ставленням роботодавців”, – йдеться у повідомленні.
За даними дослідження Українського ветеранського фонду, 30% ветеранів не можуть знайти роботу. Причини — від неузгодженого законодавства до відсутності спеціалізованих програм професійної реабілітації.
Через це заступниця Міністра економіки Тетяна Бережна наголошує на потребі в 4,5 мільйонах додаткових працівників для стимулювання економічного зростання. Саме тому, постає питання: чому ветерани не можуть стати частиною цієї тенденції?
Важливим кроком є створення е-Карти вакансій державної служби, яка допомагає ветеранам знаходити роботу в органах влади. За даними на листопад 2024 року, найбільші зарплати на таких посадах — до 29 330 грн, але більшість вакансій вимагають вищої освіти та певного досвіду.
Читайте також у ПІК:
- Вночі росіяни атакували Україну 74 безпілотниками: де працювала ППО
- 1019 доба війни в Україні: ворог двічі намагався просунутися в районі Вовчанська
- В Україну надійшла друга партія F-16 від Данії
- В Україні ухвалили стратегію ветеранської політики: ключові цілі