Кожен ювелірний виріб може розповісти свою історію, якщо воно відображає неповторний стиль людини, а ще вишукано вписується в образ. З моменту своєї появи прикраси служили особливим способом спілкування в суспільстві, оскільки були символом високого статусу. Сьогодні ж дизайнерські вироби – це той вид розкоші, який кожна людина може собі дозволити. І до цих пір, без зайвих слів, ювелірні вироби представляють власника оточенню, підкреслюючи його прекрасний смак і успішність.
Процес виготовлення прикрас ручної роботи
Перше, що необхідно знати – усі хенд мейд прикраси виготовляються на основі ескізів. Можна уявити, що ви мріяли про кільце або будь-яку іншу ювелірну прикрасу, і дуже хотіли втілити мрію в реальність, тому у вас є два варіанти подальшого розвитку подій: шукати подібні вироби в усіх ювелірних магазинах або ж звернутися до ювеліра, розповісти про вирію своєї мрії, і він відтворить вам його.
- Створення ескізу. На першому етапі створення прикраси ручної роботи дизайнер опрацьовує з замовником ескіз і розбирає його буквально до міліметра, уточнюючи всі деталі. Далі дизайнери-ювеліри створюють макет, на основі якого інша людина з усієї ювелірної команди в кінцевому підсумку виготовляє справжні прикраси.
- Створення «картки». Після завершення роботи ювеліра-дизайнера до справи підключається технічний фахівець. Такий спеціаліст дуже уважний та працьовитий. Він точно розраховує товщину металу майбутньої прикраси, визначає розташування каменю в дорогоцінному виробі, якщо він передбачений, і виконує безліч інших подібних завдань, від яких залежить якість ювелірних виробів хенд мейд.
- Визначення, як виготовляти прикраси. У ювелірній майстерні прикраси виготовляються двома способами: перший – це повністю ручна робота, у той час як другий – це виготовлення прикрас з використанням 3D-принтера.
- Хенд мейд робота передбачає виготовлення ювелірних виробів без використання усіляких інноваційних технологій. У цьому випадку майстер зробить все своїми руками, починаючи від самої основи до оправи тощо. Такі вироби коштують дорожче, ніж аналогічні, виготовлені за допомогою технології 3D-друку, але ручна робота дозволяє втілити в життя навіть складні проєкти.
- Виробництво з використанням 3D-принтера починається зі створення ескізів в електронному варіанті, тому для цього використовується спеціальне програмне забезпечення. Наступним кроком такий ескіз буде основою форми, в якій буде виготовлено кінцевий виріб. Далі дизайнер створює доріжку до ливарника. Він бере роздруковану форму і заливає в неї дорогоцінні метали. Після того, як прикраса готова, її потрібно відшліфувати і полірувати, і тільки потім — вставити дорогоцінний камінь у виріб.
Закріплення каменів – це останній крок у створенні кільця ручної роботи. На цьому етапі завершується як повністю ручний процес, так і процес створення за допомогою 3D-принтера. Цим займеться ювелір-закріплювач, а наскільки надійно і якісно камінці будуть закріплені в прикрасі, залежить тільки від нього.
Чому в моду увійшли прикраси ручної роботи?
Раніше якось іронічно ставилися до любителів, які створювали ювелірні вироби цікавого та не схожого на інші дизайну. Здебільшого купували ті вироби, які виготовлялися на знайомих фабриках та інших організаціях. Це відбувалося не тому, що споживачі втратили інтерес до неповторності, а через брак обладнання для складних операцій, та і самих матеріалів також.
Зараз же все стало навпаки, люди все більше купують хенд мейд прикраси, бо вони вишукані та оригінальні, завдяки використанню сучасних технологій ручної роботи. У результаті на світ з’явилися роботи, які залучають цінителів справжньої краси.
Ще один сегмент – це прикраси в етнічному стилі. Причинами збільшення попиту стали відродження суспільної свідомості, дух патріотизму та багато інших причин. Такі дизайнерські вироби ручної роботи стають прекрасним спогадом про Україну.
Кожен творець вкладає свою філософію в шедевр, підкреслюючи належність до християнства або симпатизування віруванням своїх предків, роблячи такі символи на всі випадки життя.
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ
Читайте нас у тг