Івано-Франківськ

“Громади стають заручниками тарифної політики”, – очільник Надвірної Андрійович

За словами Зіновія Андрійовича, центральні органи влади у цьому питанні не працюють в унісон з місцевими.

"Громади стають заручниками тарифної політики", - очільник Надвірної Андрійович

Очільник Надвірної Зіновій Андрійович в ефірі програми “Новий погляд” на ТРК “РАІ” розповів про усі складності у питанні підняття тарифів на комунальні послуги. Він зауважив, що місцеві мешканці просять не переглядати тарифи, наприклад, на водопостачання чи вивіз сміття. Таку ж місію ставлять перед громадами й центральні органи влади, але там не враховують те, що саме міські громади стають заручниками тарифної політики, пише ПІК.

“Тому, якщо державні органи звертаються до місцевих, то має бути партнерська солідарність. Хоча б протягом року тарифи не міняти. Бо якщо немає цього балансу співпраці і комунікації, то як наслідок є зростання вартості електроенергії в геометричному прогресі. Адже послугу надавати треба, заплату людям платити треба. Нічого не залишається, як дотувати комунальні підприємства. Людям це важко пояснити”, – сказав він. 

Міський голова Надвірної також нагадав, з чого складається тариф: питома вага – 30/40% електроенергії, паливно-мастильні матеріали, податки, які комунальні підприємства зобов’язані сплачувати, всі видатки, які потрібно закласти.

“Обленерго та облгази захистили себе постановами НКРЕКП (ред. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг). Місцеві ж бюджети мусять дотувати  комунальні підприємства, щоб вони не зупинилися. Тож якби ми гарно не говорили про нашу співпрацю з центральними органами влади, основна проблема у нашій співпраці – це фінансова. І без фінансування ми нічого не зробимо”, – додав Зіновій Андрійович. 

Підтримав у цьому питанні свого надвірнянського колегу й очільник Калуша Андрій Найда. Він зауважив, що в часи сьогоднішніх викликів вагоме значення має державна політика щодо тарифів і рівного підходу до всіх суб’єктів господарської діяльності, що надають послуги у житлово-комунальній сфері.

“Адже на сьогодні обласному центрі тарифи встановлює НКРЕКП, а держава компенсує різницю в тарифах. У той же час громади, такі як Калуш, Надвірна та інші, такими привілеями не користуються, та водночас від центральної виконавчої влади отримуємо місії про непідвищення тарифів. І як же діяти в такій ситуації?”, – зазначив Андрій Михайлович.

DSC 0786 scaled 1

Тож дуже важлива партнерська солідарність і співпраця між державними органами та місцевою владою. На прикладі зростання цін на енергоносії особливо помітно таку потребу.

“Ще більш критичною ситуацією, про яку згадував Зіновій Андрійович, є питання наших очисних споруд, заручниками яких є ціла громада і в тарифному полі також. Дякую за розуміння та підтримку свого колезі!”,написав мер Калуша у Телеграмі.

Читайте також у ПІК:

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено