Державна підсумкова атестація (ДПА) з української мови завжди була важливим елементом освітньої системи України. Однак через активне проведення освітньої реформи і вплив зовнішніх факторів уже декілька років учні 4, 9 та 11 класів звільнені від складання атестації. Утім, щороку виникає багато запитань щодо проведення цього іспиту, тож у тексті ми розкажемо, чи мають школярі складати ДПА з української у 2025 році та чому підготовка до цього іспиту важлива навіть поза його контекстом.
ДПА з української мови: що відомо?
Зараз уже є однозначність у питанні (не)проведення державної підсумкової атестації у 2025 році. Зовсім нещодавно Верховна Рада України проголосувала за те, що у 2025 році учні 4, 9 та 11 класів будуть звільнені від проходження ДПА. Це рішення стало послідовним у контексті того, що Міністерство освіти і науки зараз активно змінює освітню систему України, роблячи її більш сучасною та адаптивною для дітей. Саме тому й іспити, які складають діти, мають відповідати новій програмі навчання.
Зараз Український центр оцінювання якості освіти працює над оновленим форматом ДПА. У 2024 році вже була проведена пілотна ДПА для деяких 4-класників. Щоправда, після цього освітяни визнали, що процес розроблення моделей тестування є складним і тривалим. Саме тому очікується, що пілотування підсумкової атестації буде продовжене в найближчі роки.
Тож ні, школярам не потрібно буде складати ДПА з української мови або іншого предмета у 2025 році. Та підготовка до цього іспиту все одно виконує різні важливі функції.
Як може допомогти підготовка за програмою ДПА з української мови?
Як це не парадоксально, попри те, що школярі не мають складати ДПА у 2025 році, підготовка за атестаційною програмою з української може бути надзвичайно корисною для школярів.
- Покращення знань і навичок зі шкільної програми української мови. ДПА (навіть після реформування) — це іспит, що перевіряє знання, які діти здобули під час навчання в школі. Тому структурована підготовка за програмою ДПА дасть дитині можливість здобути або закріпити комплексні знання з української мови.
- Поліпшення оцінок у школі. Рівень знань часто корелює з успішністю. А вона позитивно впливає на впевненість дитини та її бажання навчатися.
- Мовна грамотність. Українська мова – це не лише засіб комунікації, а й одна з ознак нашої ідентичності, свідомості, культури та історії. Саме тому додаткові заняття з української будуть дуже корисними для будь-якої дитини.
- Підготовка до НМТ. Українська мова – один з обов’язкових складників мультипредметного тесту, який також перевіряє знання, здобуті в школі. Саме тому якісна підготовка за програмою ДПА дозволяє здобути важливі знання, необхідні для успіху на НМТ.
Хоч ДПА і не буде проводитися у 2025 році, школярі (особливо ті, що навчаються в 9-11 класах) мають змогу отримати багато користі від програми підготовки до цієї атестації.
Ефективні курси підготовки, що допомагають комплексно вивчати українську
Дистанційна школа «Оптіма» зробила вагомий внесок у розвиток української середньої освіти. Цей навчальний заклад дає будь-якій дитині можливість записатися на спеціалізовані курси підготовки до ДПА для системного та ґрунтовного закріплення знань із рідної мови https://optima.study/kurs-ukrajinska-mova-pidgotovka-do-dpa:
- для учнів 9-11 класів, що хочуть закріпити свої знання або повторити пройдений у школі матеріал;
- структуровані сучасні матеріали з вибраного предмета;
- учителі з великим досвідом і ефективними підходами;
- комфортний формат із заняттями онлайн та можливістю вибирати зручний час занять;
- мінігрупи, що забезпечують якісний індивідуальний підхід.
Так, складати ДПА у 2025 році школярам не потрібно. Проте глибокі знання з української мови — це те, що точно потрібно українським дітям!
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ
Читайте нас у тг