В Україні вже місяць існує Міністерство національної єдності: що відомо про завдання відомства та його фінансування. Про це пише ПІК з посиланням на Слово і Діло.
Спочатку Володимир Зеленський повідомив, що створять Міністерство української єдності, сферою відповідальності якого будуть «мільйони українців в інших країнах, їхні зв’язки та відносини з Україною, захист інтересів нації».
Згодом нове відомство згадувалося під назвами «Міністерство повернення українців» та «Міністерство об’єднання». 3 грудня шляхом перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій було створено Міністерство національної єдності. Його головою призначили Олексія Чернишова.
“Ще до створення міністерства прем’єр Денис Шмигаль наголошував, що стратегію держави щодо повернення українців додому розподілено між різними міністерствами – економіки, реінтеграції, закордонних справ – і тому вона не є пріоритетною. А уряд хоче виділити для цього команду, яка цілеспрямовано займатиметься лише цим завданням”, – йдеться у повідомлення.
Міністерство національної єдності займатиметься такими завданнями (при цьому положення про відомство ще не затверджено):
- розробка та впровадження програм щодо повернення українців з міграції;
- створення сприятливих умов для повернення українців із міграції;
- організація роботи з формування та реалізації державної політики щодо національної єдності України;
- розвиток зв’язків із зарубіжними українцями;
- співпраця з міжнародними стейкхолдерами.
В 2025 році в держбюджеті на міністерство передбачили 1 млрд 457,2 млн гривень (59,4 млн – на зарплати). Структура міністерства ще не затверджена, але, наприклад, у Міністерстві реінтеграції, з якого воно було створено, гранична чисельність працівників становила 112 людей.
Читайте також у ПІК:
- Умєров призначив Кубракова своїм радником на громадських засадах
- Очільника Держмитниці підозрюють у недекларуванні будинку за 100 тисяч доларів
- Прем’єр Канади Джастін Трюдо раптово оголосив про відставку
- Зеленський призначив військовим омбудсманом правозахисницю Ольгу Решетилову