Івано-Франківськ

“Ми будемо шукати інші можливості”: мер Франківська про будівництво реабілітаційного центру

"Нехай пройдуть вибори, які б не були, місцеві чи інші, і будемо радитись", - зауважив Руслан Марцінків.

IMG 0329 publication hero desktop 1111

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків у авторській програмі ПІК “Відверто” з Оксаною Камінською розповів, чому довелося відмовитися від ідеї будівництва реабілітаційного центру біля міського озера, а також 

Руслан Марцінків наголосив, що ідея створення реабілітаційного центру – це ініціатива самих військових, а не міської ради. Центральній міській клінічній лікарні, де проходять реабілітацію поранені, катастрофічно не вистачає приміщень для цього. А потреба, каже мер, дуже велика.  потреба є величезна.

«Реабілітаційний центр – це не відпочинкова зона. Треба це одразу розмежувати. Мова йде про фізичну реабілітацію і психіатрію. Тому одна з ідей була побудувати реабілітаційний центр біля міського озера. Але зважаючи на той конфлікт, який був, а також те, що ми вже живемо в умовах певних вибрів і люди думають про виборчі технології, зрозуміло, що мною та містом було прийняте рішення, поки що відмовитися від цього проєкту. Але це не означає, що ми відмовляємося від реабілітаційного центру», – розповів міський голова.

Очільник Франківської громади згадав про те, що лунали думки щодо побудови центру для реабілітації навіть у селі Камінному, або десь ще, де «дідько добраніч каже».

«Це не вихід, адже реабілітаційний центр повинен бути біля медичних закладів та медичних установ, де є команди, які зможуть навчати інших фахівців».

Зрештою, каже Руслан Марцінків, ідею побудови реабілітаційного центру відклали.

«Нехай пройдуть вибори, які б не були, місцеві чи інші, і будемо радитись», – додав Марцінків.

Про деяких активістів та виборчий капітал

Підняли під час інтерв’ю й тему міських активістів. Зокрема, на запитання ведучої, чи правдиві активісти, які збиралися щодо заборони будівництва реабілітаційного центру біля озера, мер відповів так:

«Я не можу сказати про всіх людей. Є дуже багато людей переконаних. Тобто вони вірили і вірять, що це правильно. Я поважаю їхню думку. Так сама, як і хлопці, які військові, які щиро вірять, що таку реабілітацію їм потрібно. Можливо військові не вміють так говорити, як деякі активісти, можливо, не можуть так висловитися, але їм ця тема болить», – розповів Руслан Марцінків.

Водночас каже, що деякі люди, «розглядають протести проти будівництва реабілітаційного центру, як політичний капітал».

Непохитний мер та вибір забудівників

Сама історія із реабілітаційним центром, каже Руслан Марцінків, його не похитнула.

«Я знаю, що я правий. І в цій ситуації ми знайшли порозуміння та компроміс. Але ще раз підкреслюю, ми не відмовляємось від реабілітаційного центру. Ми будемо розвивати проєкт на Софіївців, фінансувати Перший добровольчий шпиталь. Тобто проблема реабілітації нікуди не дівається. Її треба вирішувати. Але не завтра чи післязавтра, а саме зараз», – каже Марцінків.

Як відомо, інвестиційний проєкт будови реабілітаційного центру біля озера розробляла компанія «Благо». Ведуча запитала мера, чому саме ця компанія розробляла проєкт:

 «Дивіться, я не знаю. Ми інвестиційний конкурс не провели, не затвердили умови. Це якась картинка, яку хлопці знайшли, адже шукали, хто їм може профінансувати такі роботи. Адже збудувати реабілітаційний центр, всім його забезпечити, це приблизно два мільйони доларів. Очевидно, хлопці шукають того, хто може бути фінансово спроможним. Адже це чималі кошти», – акцентує мер.

На його думку, той проєкт, який був запропонований, комерційно не вигідний. Адже басейни чи спортзали, каже Руслан Романович, дають окупність тільки через 10-20 років.

«Але зараз ми вже не можемо про це говорити, адже ухвалили рішення припинити інвестицій конкурс. Але ми будемо шукати інші можливості», – додав він.

Детальніше про це дивіться на 23-й хвилині:

У своєму інтерв’ю мер також торкається й інших тем:

  • Третя “світова”, мобілізація жінок та прогнози на майбутнє України;
  • “Тісний Франківськ” та чому розбудова міста не припиниться?!
  • Чому міст на Пасічну не розв’яже логістичні проблеми міста і чому Франківську потрібно ще бодай два мости?
  • Листівки з днем народження, “жінки 50+”, подарунки від дружини та сексизм.

Переглядайте також:

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено