Івано-Франківськ

Верхні та нижні поверхи при купівлі квартири: плюси та мінуси

На кожен поверх знайдеться свій жилець.

Верхні та нижні поверхи при купівлі квартири: плюси та мінуси

При виборі квартири для багатьох людей вагоме значення має поверх, на якому вони будуть проживати. В час війни це питання стало ще більш актуальним, адже важливим є безпековий фактор та проблема вимкнення електроенергії.

Втім довкола нижніх та верхніх поверхів існує чимало міфів. Про основні з них та якими є плюси та мінуси верхніх та нижніх поверхів у коментарі ПІК розповів незалежний експерт з нерухомості у місті Івано-Франківську Володимир Бугай.

DSC 1860

За словами фахівця, одне із найчастіших побажань покупця під час вибору квартири – «тільки не перший та останній поверх». Чому такий запит? Бо люди, які проживали у будинках старого житлового фонду стикалися з неабиякими проблемами.

Наприклад, існує такий стереотип, що кутова квартира – холодна. Але насправді, це міф з 90-х років, що стосувався панельних будинків.

«Сама панель має товщину 15 см. й коли у нас були холодні зими, у кутових квартирах з’являвся іній на стінах, тоді люди почали навіть вішати ковдри на стіни. Зараз ж будують цегляні будинки, які укріплюють пінопластом, тому вони тепліші», – пояснює Володимир Бугай.

Також існує певний міф, що не варто купувати квартиру на першому поверсі. Здебільшого він пов’язаний із старими будинками, де комунікації були зведені у підвали, там часто пробивало труби. Через це у квартирах на перших поверхах завжди була сирість, волога, грибок, бо підвали ніхто не обігрівав.

«У нових будинках цей стереотип множиться на нуль. Адже в теперішніх новобудовах підвалів немає, а є комерційні приміщення. Тож під вами, якщо ви купляєте квартиру в новобудові, зазвичай може бути магазин, або якась інша комерційна нерухомість», – каже експерт з нерухомості.

Плюси нижніх поверхів: чудово підходять для людей похилого віку, адже під час відключення світла –  легше піднятися; легше зробити ремонт – не потрібно високо нести інструменти, меблі тощо.

Мінуси невисоких поверхів:  високий рівень шумоізоляції – якщо ваші вікна будуть виходити на дорогу, то будете отримувати загазованість та пилюку; низька інсоляція приміщення – нижні поверхи не сонячні, а навпаки більш темніші та холодніші, тож це варто враховувати при купівлі квартири.

DSC 1829

Щодо верхніх поверхів, то за словами Володимира Бугая існує міф, що може затікати дах. Цей стереотип пішов від скатних дахів, бо це була складна конструкція, з часом утворювалися мікротріщини і тому дахи затікали. Зараз у сучасних будинках це не є проблемою.

«Всі будинки, які будувалися до 2019 року були багатоскатні, тобто зарізані. Але після 2020-го року дещо змінилися державні будівельні норми й усі забудовники включно з БК «Франківський дім» роблять плоскі дахи, до яких має доступ тільки ЖЕК. Тобто, вони мають спеціальну мембрану, яка тримає вологу. Це нова сучасна технологія будівництва, яка зовсім відрізняється від колишніх конструкцій», – зазначає експерт з нерухомості.

Плюси високих поверхів: гарний краєвид; квартири на верхніх поверхах більш сонячні, менше шуму. І якщо навіть взяти останній поверх, то зараз в моді дворівневі квартири та квартири з терасами, адже люди хочуть власний балкон.

Мінуси верхніх поверхів: якщо вимкнули електроенергію, не працює ліфт, потрібно високо підійматися.

 За словами ріелтора, на Прикарпатті більшість людей надають перевагу середнім поверхам при купівлі житла. Середні поверхи вважаються такою «золотою серединою».

«Деякі забудовники навіть можуть хотіти доплату за квадратний метр  3-5 поверхах. Зараз трохи впала пропозиція на верхні поверхи через безпековий фактор та відключення світла. Люди бояться, що через вимкнення електроенергії може бути низький тиск води, проблеми з каналізацією тощо», – розповідає Володимир Бугай.

Він додає, що людина повинна чітко розуміти, який поверх їй подобається, врахувати всі плюси та мінуси. Проте експерт переконаний, що на кожен поверх знайдеться свій жилець!

DSC 1822

Довідково: будівельна компанія «Франківський дім» –  працює на ринку з 2012 року. Це досить досвідчена будівельна компанія.

 «На ринку нерухомості вона запам’яталася тим, що всі будинки, які вони будували, вчасно вводили у експлуатацію. Також вони будують невеликі комплекси ( в середньому три під’їзди),тобто розділяють все будівництво на дві черги. Це 5-6 під’їздів, невеличкі двори. У них всі комплекси закритого типу», – зазначив Володимир Бугай.

Загалом «Франківський дім» має вже більше 20 збудованих житлових комплексів у Франківську, це досить багато за понад 10 років.

«Це більш, ніж один комплекс в рік. І цей факт свідчить про їхню надійність. Окрім того, люди зараз дуже полюбляють невеликі комплекси, бо там усі сусіди знають один одного», – додає експерт.

Читайте також у ПІК:

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено