19-річний Віктор з Івано-Франківщини чотири роки жив зі спеціальною пластиною, щоб виправити вроджену ваду грудної клітки.
Як розповіли у Центрі дитячої медицини, на операцію у 2020 році сам підліток і його батьки наважились через постійні проблеми із дихальною та серцево-судинною системами, спричинені деформацією грудини.
Віктор зізнався, що перші два місяці після встановлення конструкції було важко.
“Але поступово я звик: став себе краще почувати, мені легше було дихати, бігати. А після видалення пластини через зміни у зовнішності я ще й впевненіше почуваюсь”, – додає хлопець.
Дитячий хірург Андрій Кузик каже, що видалення пластини не загрожує досягнутій корекції. Конструкція достатньо укріпила грудну клітку, вона набула правильної форми і більше не деформує інші органи.
Відтак у хлопця зникли неприємні відчуття: задишка, здавлення у грудях тощо. Розрізи при повторному втручанні виконали на місці попередніх, щоб уникнути появи нових рубців.
Фахівці Центру зазначають, що лійкоподібна деформація грудної клітки – найпоширеніша вроджена вада розвитку цього відділу скелета. З такою проблемою звертаються хлопці і дівчата різного віку. Проте найчастіше операцію виконують після 12-14 років.
До слова, таких операцій у лікарні проводять до 10-15 на рік.
Читайте також:
- Стало відомо, на рак яких органів найчастіше хворіють прикарпатці
- На Прикарпатті за рік понад 20 людей захворіли на лептоспіроз: як вони заразилися
- Рак шийки матки: що треба знати жінкам (ВІДЕО)
- На Франківщині внаслідок ускладнень від грипу померла людина – МОЗ