ПІК розповідає, які цікаві події відбувалися у Станиславові, Станіславі та Івано-Франківську (або пов’язані з ним) в минулому.
А також хто з відомих містян народився/померли у цей день. На черзі період — 13-16 лютого!
13 лютого
1902 року у Станиславові помер Северин Торонський (1846–1902) крилошанин кафедральної капітули. Ховають його на міському цвинтарі (Меморіальний сквер, могила не збереглася).
1906 року комісія приймає на вулиці Камінського (Франка, 4) двоповерховий будинок казарм піхоти, будівництво якого закінчили у грудні 1905 року. Невдовзі туди в’їздить дві роти 58 полку інфантерії (піхоти).
Було-стало: Казарми Швайковського на вулиці Камінського-Франка (ФОТО)
1919 року на засіданні Української Нацради міністр освіти Антін Крушельницький доповів про шкільний законопроект.
1921 року за ініціативою товариства «Прсвіти» у Станиславові створюється Окружний Ювілейний Шевченківський комітет, який розробляє програму вшанування 60 літніх роковин смерті поета.
14 лютого
1678 року Анджей Потоцький надає привілей на заснування сап’янового цеху. Він дозволяє вірменам заснувати сап’яновий цех та обумовлює правила його роботи.
На привілеї свої підписи ставлять Яків Грегорович, радний привілейованого вірменського права, Захарія Ромашкевич. Вірмени укладають статут за яким гарбарі сап’яну не мають права виготовляти неякісний товар.
Історична мандрівка. Івано-Франківськ рік з роком: 1677 -1679 (ФОТО)
1691 року Львівський ординаріат надає дозвіл на побудову костелу та келій для тринітаріїв.
Історична мандрівка. Івано-Франківськ рік з роком: 1684 -1693 (ФОТО)
1918 року в місті продають по півбуханки хліба на кожного члена родини, крім того, борошняні карточки можна обміняти на хлібні.
1928 року у залі українського «Сокола» на вулиці Третього Мая (Грушевського, 18) проходить свято української народної пісні, за участі чоловічого хору «Шіснадцятка» української гімназії.
Окрім того, засновують Станиславівське ложе гуманітарного товариства «Ахдут Бнай Бріт», що входить до складу жидівського «Союзу гуманітарних товариств Бнай Бріт Польщі». Завдання товариства об’єднання єдиновірців, благодійна, гуманітарна та просвітницька діяльність.
15 лютого
1890 року у Станиславові збирають збори виборців на якому посол до Галицького крайового сейму Йосип Гурик виголошує свій звіт про діяльність українських депутатів. На зборах присутні 300 виборців з міста та повітів, а також 20 священників.
1916 року Станиславівський єпископ Григорій Хомишин підписує спеціальне розпорядження, щодо впровадження з 25 березня григоріанського календаря. Ліквідується різниця у 13 днів між новим і старим стилями.
1919 року в Станиславові на сесії УНРади затверджують закон «Про вживання мови в урядуванні державних властей і урядів, публічних інституціяхі державних установах».
1936 року проходять перші організаційні збори «Організації міста Станиславова». Головою обирають доктора Юлія Олесницького. Воєводство не затверджує статут, мотивуючи наявністю у місті багато організацій.
16 лютого
1915 року виконуючий обов’язки бургомістра Кароль Фідлер закликає мешканців зберігати спокій та не сіяти паніку. Міська влада забороняє продажу спиртного та «безцільне блукання містом».
1919 року Дмитро Дем’янчук (1888–1968) проводить нараду повітових керівників селянсько робітничого союзу. Нарада схвалює програму та статут союзу, а також приймає рішення скликати з’їзд партії.
Читайте також:
- Цей день в історії Івано-Франківська: 1 січня
- Цей день в історії Івано-Франківська: 2 січня
- Цей день в історії Івано-Франківська: 3 січня
- Цей день в історії Івано-Франківська: 5 січня
- Цей день в історії Івано-Франківська: 6 січня
- Цей день в історії Івано-Франківська: 7 січня
- Цей день в історії Івано-Франківська: 8-11 січня
- Цей день в історії Івано-Франківська: 13 січня
- Цей день в історії Івано-Франківська: 23 січня
- Цей день в історії Івано-Франківська: 28 січня
- Цей день в історії Івано-Франківська: 29-30 січня
- Цей день в історії Івано-Франківська: 31 січня – 2 лютого
- Цей день в історії Івано-Франківська: 3 лютого
- Цей день в історії Івано-Франківська: 4 лютого
- Цей день в історії Івано-Франківська: 5 лютого
- Цей день в історії Івано-Франківська: 6-7 лютого
- Цей день в історії Івано-Франківська: 8 лютого
- Цей день в історії Івано-Франківська: 10 лютого
- Цей день в історії Івано-Франківська: 11 лютого