У найбільшому селі Калуської громади Голинь протягом двох років мешканці, об’єднавши зусилля, активно добудовують нову дзвіницю та реконструюють стару церкву. Дзвіниця має три поверхи. На найвищому – буде оглядовий майданчик.
Там вже встановили дзвін Фельчинських, який має історичне значення. Про це повідомив голова громади Андрій Найда, пише ПІК.
“Стара дзвіниця перебувала у вкрай критичному стані. Крім того, у селі була необхідність облаштування кімнати смутку. Окрім такої кімнати, у дзвіниці обладнали комфортний санвузол із підведеними комунікаціями (світло, тепла вода тощо), передбачена кімната відпочинку для членів родин на випадок похорону, а також складське приміщення для зберігання необхідних для церкви речей”, – написав він.
Щодо старої церкви – через аварійну покрівлю дерев’яна споруда руйнується. Щоб не втратити цю надзвичайно цінну культову споруду, мешканці села замінили прогнилі фрагменти на нове дерево та оновили покрівлю церкви. Залишилося ще виконати фасадні роботи.
“Церковне братство та сестринство, парафіяни й жителі села працюють разом, усі роботи виконують власними силами та за власний кошт. Спочатку, як справжні господарі, радяться, а згодом приступають до першочергових завдань. Таке єднання людей є прикладом того, як із великого бажання та спільної мети можна творити великі зміни”, – додав Андрій Найда.
До слова, Голинь — найбільше село Калуського району. Тут проживають понад 5 300 людей.
Читайте також у ПІК:
- У Голині на Калущині щодня лунатиме дзвін пам’яті за полеглими у війні односельцями
- Викрили 21-річного “бізнесмена” з Калущини, який ошукав понад десятьох людей (ФОТО)
- У Калуській громаді за тиждень на грип захворіли 517 людей, з них понад 300 дітей
- Світла побільшає: у Калуській громаді встановлюють вуличні ліхтарі на сонячних батареях (ФОТО)