Микола Симчич: військові пікселі у вишиванках
Художник-дизайнер Микола Симчич відомий на Прикарпатті своїми унікальними творчими проєктами. Разом із командою митців він створив надзвичайної краси вишиваний іконостас у Погінському монастирі. Стиль і колорит вишивок повторили й в колонах храму, де за допомогою спеціального матеріалу створена неповторна мозаїка.
Художник створив і сотні сорочок-вишиванок. Кожна – з унікальним орнаментом. А війна внесла свої корективи у творчість. Із початком повномасштабного вторгнення митець реалізує проєкт зі створення зразків сорочок для військових із українськими народними символами-оберегами.
Художник наголошує, що колористику ниток підбирає під колір українського військового пікселя захисного кольору (вишивка не має права виділятися на сорочці, але тонко і вперто показувати приналежність воїна до Національної Української армії). Модель для морської форми – в сіро-блакитних тонах. Такі сорочки разом із творчою майстернею “Тобівка” підготували для бійців знаменитої окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейсу”.
“Наші військові мусять мати СВОЄ обличчя !”– акцентує Микола Симчич. – Ідею підказали наші захисники, щоб мати такі обереги. Працюємо над кожним швом, щоб вишивка гармоніювала з військовою формою. Тканину для пошиття виробів вибирали якісну – натуральний льон. Тож маємо позитивні відгуки від бійців і нові замовлення. До слова, варто було б реалізувати такі проекти і в масштабах усіх Збройних Сил”.
Ігор Роп’яник: художники з “Мистецького братства” на допомогу армії
Ще у 2014 році, як тільки почалася АТО, обласна організація Національної спілки художників стала проводити благодійні аукціони. На першому такому заході картину відомого франківського художника Ігоря Роп’яника купили за 1000 доларів. На той час то була вагома сума. Далі митець подавав свої роботи на різні аукціони: в Києві, Львові, в нас на Івано-Франківщині. Меценати купували їх за пристойні суми, й так виручені кошти йшли на допомогу Збройним Силам.
“Особливо активно наші художники, зокрема, з “Мистецького братства”, відгукнулись на потреби українського війська з початку широкомасштабного вторгнення московітів. Кожний вважає за свій обов’язок пожертвувати не однією, а десятками своїх творів, щоб допомогти армії. І цей процес триває постійно”, – зазначає митець.
Художник Роман Іванишин: мистецтво додає позитиву в житті
“Розглядаю мистецтво в теперішньому тяжкому часі як невід’ємну частину життя, – стверджує художник. – Не те що розбавити страждання, а донести моменти в житті, які несуть світло. Мистецтво завжди впливає на сприйняття навколишнього світу. І воно дійсно згладжує незгоди, прикрашає життя людей. Часто розміщую свої роботи у соціальних мережах, щоб люди бачили щось трошки інше, крім негативу. Якісь добрі моменти людина може не помічати, а митець наче відкриває очі на інші моменти та допомагає повірити, що є позитивні речі навколо. Маємо бачити й прекрасні сторони життя, бо інакше не можна. А митці мусять реагувати, щоб змінити цей світ на краще”.
Роман часто подає свої роботи на благодійні аукціони, і в цьому вбачає свій внесок у досягнення миру.
Людмила Стражник. Фото надані героями оповідей.
Читайте також:
- У Франківську відкрили виставку пам’яті Федора Матейчука (ФОТО)
- Сотні коней та фірманів: на Косівщині відбувся благодійний фестиваль (ВІДЕО)