Івано-Франківськ

Франківський Драмтеатр на гастролях у Варшаві: як пройшли покази вистави “Дзяди” (ФОТО)

Квитки на п’ять вистав розкупили задовго до запланованих дат.

20250221 Karolina Jozwiak Teatr Dramatyczny Dziady druk 44 scaled

У річницю великого вторгнення росії в Україну Франківський драмтеатр гастролює у Варшаві з виставою на поему Адама Міцкевича “Дзяди”режисерки Майї Клечевської в перекладі Віктора Гуменюка.

Покази відвідали міністерка культури та національної спадщини Польщі Ганна Врублевська, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Польщі Василь Боднар, заступник міністра науки і вищої освіти Польщі Анджей Шептицький.

“Сьогодні ми цією виставою хочемо сказати всьому світу: «Все російське вбиває». Це не просто слова — це реальність. Російська культура, російська література, музика, балет — усе це десятиліттями використовувалося як засіб впливу, інструмент пропаганди, який виправдовував і приховував злочини імперії. Вони хочуть нав’язати думку про “хароших рускіх”, але їх не існує. Це орда, яка нищить усе на своєму шляху Ми, українці, стоїмо не лише за свою землю, за свою незалежність та ідентичність”, – сказав директор-художній керівник Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський під час символічного відкриття показів.

Режисерка Мая Клечевська наголосила, що рішення поїхати всією польською командою в Україну під час війни було дуже символічним:

“Це наш внесок у боротьбу, це наш фронт — ми не б’ємося у бронежилетах, але будемо боротися мистецтвом, культурою. Робота над виставою під звуки сирен дала мені зрозуміти, що саме театр дає людині змогу жити й залишатися людиною в цьому світі”.

Вистава “Дзяди” — це перша постановка цього знакового для поляків твору Адама Міцкевича професійним театром в Україні. Режисерка — Мая Клечевська, одна з найвпливовіших постатей польського театру.

Прем’єра вистави у співпраці з Краківським театром ім. Юліуша Словацького відбулася 27 травня 2023 року. Постановка має особливе значення в контексті війни, адже “Дзяди” — один із найбільш антиросійських драматичних творів польської літератури, що дає спільну основу для діалогу між Україною та Польщею.

Читайте також:

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено