Івано-Франківськ

Україна та США узгодили деталі угоди про корисні копалини: що відомо

Документ мають підписати міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та Держсекретар США Марко Рубіо.

630 360 1655104144 101

Україна та США узгодили угоду про спільний видобуток корисних копалин.  Оновлений договір не передбачає, що США повністю володітимуть спільним із Україною фондом, але він не має чітких гарантій безпеки.

Про це йдеться у тексті угоди від 24 лютого, яка є у розпорядженні “Економічної правди”.

Згідно із ним, США та Україна мають створити Інвестиційний фонд реконструкції. Із оновленого договору виключили положення, за яким США матимуть 100% контроль над комерційним фондом.

Спільна власність України та США над фондом вираховуватиметься згідно із фактичними внесками країн до нього. Україна та Сполучені Штати спільно керуватимуть фондом, однак США матимуть повноваження щодо прийняття рішень у межах свого законодавства.

Фонд отримуватиме 50% доходів з українських природних ресурсів, портів та інфраструктури повʼязаної із ресурсами (навіть тих, які належать уряду України опосередковано) задля реінвестування в Українську економіку.

У новому варіанті угоди нема частини, за якою внески українських доходів у фонд продовжуватиметься до суми у 500 мільярдів доларів. Також прибрали частину за якою уся фінансова допомога США додається до суми, яку Україна має “покласти” у фонд.

США, згідно із текстом, має намір взяти фінансове зобовʼязання щодо допомоги Україні на суму, яку визначать окремо. Однак у договорі немає чітких гарантій безпеки, про які раніше казав Зеленський, пише ЕП.

Угода про фонд намагатиметься не суперечити іншим міжнародним зобовʼязанням України, а також майбутній інтеграції до ЄС або інших обʼєднань.

Нагадаємо, Дональд Трамп хотів укласти угоду, за якою Україна постачатиме Сполученим Штатам потрібні для електроніки рідкісноземельні мінерали в обмін на американську допомогу.

Однак Зеленський не підписав цієї угоди. За його словами, документ не відповідав українським інтересам. Згодом, США передали Україні новий варіант угоди.

Читайте також:

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено