Ідея децентралізації в галузі та модернізації лікарень у великих містах існувала ще з 2016 року, коли стартувала медична реформа.
На початку повномасштабної війни Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр стабілізував дітей з важкими захворюваннями, яких везли за кордон.
А після 8 липня 2024 року, коли Росія здійснила чергову серію ракетних обстрілів на українські міста, а у Києві від обстрілу постраждала найбільша дитяча лікарня України «Охматдит», остаточно стало зрозуміло, що дитяча медицина не може бути сконцентрована у столиці. Тоді частина маленьких пацієнтів разом з командами спеціалістів були релоковані до Львова у Клініку дитячої нейрохірургії та Клініку дитячої онкології в Західноукраїнському спеціалізованому центрі.
«Щодня в операційній Клініки ми проводимо 1 або 2 високотехнологічні хірургічні втручання. Нейрохірургічні операції тривають до 12-15 год і часто є життєво необхідними для наших пацієнтів», – розповідає керівник Клініки дитячої нейрохірургії, дитячий нейрохірург Михайло Ловга.
Для проведення високотехнічних нейрохірургічних операцій в Клініці дитячої нейрохірургії та Клініці дитячої онкології Західноукраїнського спеціалізованого центру було закуплено обладнання, медичних приладів та хірургічних інструментів на суму понад 35 мільйонів гривень:
- Ультразвукова система BK ACTIVE з акумулятором – для проведення високоточної ультразвукової навігації під час операцій, що дозволяє візуалізувати структури органів і тканин в реальному часі.
- Ультразвуковий хірургічний аспіратор CUSA Clarity – для видалення пухлин або інших патологічних утворень з тканин мозку за допомогою ультразвукових хвиль, що уможливлює видалення великих утворів через невеликі доступи.
- Електрохірургічний апарат ARC 400 – для точного та ефективного проведення електрохірургічних операцій, включаючи висічення тканин і зупинку кровотеч.
- Аспіратори хірургічні Basic rack – базове обладнання для контролю крововтрати під час оперативного втручання.
- Низькотемпературний плазмовий стерилізатор ВМ-055L – забезпечує стерилізацію медичних інструментів та обладнання за допомогою низькотемпературної плазми, що необхідно для запобігання інфекціям.
- Стерилізатор паровий Vacuklav 24BL+ – для стерилізації будь-яких медичних інструментів та медичних засобів за допомогою пари під високим тиском, що гарантує знищення патогенних мікроорганізмів.
- Система бурова для нейрохірургії (краніотом) з комплектацією – для виконання точних операцій на черепі, зокрема для відкриття черепної коробки під час нейрохірургічних втручань.
- Медичний візок Insausti – 2 шт для транспортування медичних інструментів та обладнання в операційну під час проведення операцій.
«Завдяки цьому сучасному обладнанню ми маємо можливість застосовувати передові методики лікування складних патологій, зокрема пухлин головного і спинного мозку, епілепсії, складних комбінованих вроджених вад розвитку головного та спинного мозку, й інших нейрохірургічних захворювань», – підкреслює Михайло Ловга.
Додатково для Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку закуплено систему аферезу, яка дозволяє проводити забір стовбурових клітин у найменших пацієнтів для подальшого проведення трансплантації кісткового мозку.
«Це обладнання не просто техніка – це шанс на життя для кожної дитини, яка потребує високотехнологічної медичної допомоги. У нашому Клінічному центрі надається медична допомога європейського рівня, і впроваджені світові протоколи лікування важкохворих дітей. Отримане обладнання стане важливим посиленням нашої спроможності надавати дітям фахову спеціалізовану допомогу. Ми вдячні всім, хто допомагає рятувати маленькі життя», – зазначає в.о. генерального директора Клінічного центру дитячої медицини Роман Кізима.
Обладнання Клініці дитячої нейрохірургії та Клініці дитячої онкології в Західноукраїнському спеціалізованому центрі передав міжнародний благодійний фонд Карітас України, завдяки фінансовій підтримці Карітасу Німеччини та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.
«Клініка дитячої нейрохірургії та Клініка дитячої онкології в Західноукраїнському спеціалізованому центрі тепер мають унікальне медичне обладнання, аналогів якому немає в Україні. Вдалося закупити обладнання для трансплантації кісткового мозку та повністю оновити нейрохірургічний операційний блок. Туди прийшли працювати дуже потужні фахівці, серед яких Михайло Лога, один з найкращих дитячих нейрохірургів України. В результаті ми маємо в Україні не один високоспеціалізований центр нейрохірургії, який оперує найважчих дітей з пухлинами мозку та з вродженими вадами, а щонайменше два. Це Львів і Київ», – зазначає керівниця програми Охорона здоров’я Карітасу України Христина Семеген-Бодак.
Нагадаємо, на Львівщині чоловік через опік пальця ледь не втратив ногу.
Читайте також:
- Мешканець Тернопільщини став посмертним донором для трьох людей (ФОТО)
- Лікування суглобів гіалуроновою кислотою в суглоб – що варто знати?