В соціальних мережах поширюється нова шахрайська схема з використанням образливих коментарів.
Як працює ця схема?
- Аферисти створюють підроблені акаунти, які, на перший погляд, виглядають як звичайні користувачі. Після цього вони надсилають повідомлення з провокаційним текстом, що змушує людину відреагувати.
- Коли ви намагаєтеся відповісти на таке повідомлення, виявляється, що надіслати смс неможливо. І саме в цей момент шахраї використовують ваші емоції, щоб змусити вас перейти на його профіль.
- Людина переходить в акаунт зловмисника, де зазвичай відсутні реальні фото, або вони замінені на підставні. І тут в дію вступає головна зачіпка афериста — активне посилання.
- У шапці профілю аферисти розміщують активний лінк на іншу соціальну мережу, де вам буде легше зв’язатися з ними. Перейшовши за посиланням , ви втрачаєте доступ до свого акаунту.
- Лінк є ключем для злому, і після переходу,ваші конфіденційні дані потрапляють до шахрая, який отримує повний доступ до ваших соціальних мереж.
- Далі діє шахрай: маючи доступ до ваших акаунтів, зловмисник може почати надсилати повідомлення вашим друзям і родичам, наприклад позичити гроші або з іншими проханнями.
Як захистити себе?
- Не реагуйте на провокаційні повідомлення, адже це буде першою зачіпкою для афериста.
- Перевіряйте профіль відправника. Якщо він виглядає підозріло (немає реальних фото, дивна активність) — ігноруйте таке повідомлення.
- Не переходьте за підозрілими посиланнями від незнайомців, навіть якщо повідомлення здається безпечним.
Читайте також:
- В Україні найближчим часом планують знизити ціни на ще 273 медпрепарати
- ТОП-5 питань до гінеколога (ВІДЕО)
- Як шахраї полюють на рідних військовополонених та зниклих безвісти: популярні схеми
- Нафтогаз” попередив про шахраїв, які від імені компанії пропонують безкоштовний газ та 5000 грн