Івано-Франківськ

На Прикарпатті 250 військовослужбовців заморозили репродуктивні клітини — уже народилося троє дітей

Кріоконсервація — метод заморожування і тривалого зберігання біологічних об’єктів в рідкому азоті.

s1 scaled 1

У ДНП “Прикарпатський центр репродукції людини” діє послуга кріоконсервації сперми та яйцеклітин. Репродуктивні клітини зберігаються у рідкому азоті при температурі -196°C — в такому середовищі вони можуть лишатися життєздатними десятиліттями.

Гендиректор Центру Ігор Головчак розповів, що наразі цією послугою скористалися 250 військовослужбовців і внаслідок цього вдалося заморозити 500 спермодоз. 

Розморозили свій біоматеріал вже понад 20 чоловіків. І вже є перші успішні випадки використання розмороженого біоматеріалу – народилося троє дітей, пише ПІК.

“Вже більше трьох років йде війна. І на даний момент ми маємо більше 20 чоловіків, які вернулися, яким проведене розмороження. Є вагітні і є вже троє народжених дітей. Тобто, ця ініціатива має право на життя, вона потрібна, і вона дає свої результати, це основне”, – каже Ігор Головчак.

Він зазначає, що з перших днів повномасштабного вторгнення в Україні почали діяти програми безоплатного заморожування та зберігання біоматеріалу для військових. А вже у 2025 році НСЗУ впровадили ще один новий пакет медичних гарантій.

“Це нова послуга. Все повністю вираховано, і сюди слід сказати, що внесено навіть кошти на проведення аналізу”, – каже Головчак.

Є три категорії, які можуть скористатися даною послугою:

  • військовослужбовці Збройних Сил, також органів спеціального призначення Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку, які несуть службу на територію України та виконують свій військовий обов’язок;
  • особи рядового начальницького складу Служби цивільного захисту, Національного антикорупційного бюро, особи рядового складу державної кримінальної виконавчої служби, які беруть безпосередньо участь у бойових діях;
  • поліцейські, які беруть безпосередньо участь у бойових діях і забезпечують здійснення заходів національної безпеки та оборони.

Забір і замороження чоловічих репродуктивних клітин здійснюється відносно просто, легко і фінансово малозатратно. Для порівняння: отримати репродуктивні клітини у жінок – набагато складніше і більш затратно. Але така послуга є і нею можна також скористатися”, – додає гендиректор Центру репродукції.

Нагадаємо, в інтерв’ю журналістам ПІК, Ігор Головчак розповідав, що Україна стоїть на порозі серйозної демографічної катастрофи, яка пов’язана, як з меншою народжуваністю, так і еміграцією, особливо жіночого населення за межі України. То ж держава шукає нові шляхи для покращення демографічної ситуації, зокрема й через реформи – відтак можна скористатися безоплатною програмою лікування безпліддя. 

Більше на тему читайте:

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020-2025 Всі права захищено