Івано-Франківськ

Відійшов у засвіти почесний професор ПНУ та доктор наук з Івано-Франківська

Видатний науковець Василь Грещук належав до вчених із широким дослідницьким діапазоном.

489918186 1209982907774037 3539981469070121590 n 1

На 76 році життя відійшов у вічність доктор філологічних наук, почесний професор, колишній завідувач кафедри української мови Факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Василь Васильович Ґрещук.

Видатний науковець нагороджений почесними грамотами та медалями від Міністерства освіти і науки України, Івано-Франківської обласної адміністрації та обласної ради, рідного університету.

Зокрема, за особисті заслуги в розвитку української науки, за багаторічну плідну педагогічну, наукову, виховну та громадську діяльність удостоєний премії імені Василя Стефаника (1999 р.), премії голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації та голови обласної ради в номінації «Відомий науковець року» (2010 р.), Почесної грамоти Міністерства освіти і науки України, Почесної грамоти імені Президента НТШ Михайла Грушевського Наукового товариства ім. Шевченка в Америці (2001 р.), почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України» (2014 р.), нагороджений медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям» (2012 р.), медаллю «За заслуги перед університетом» (2019 р.), званням Почесного професора (2024 р.) та багатьма іншими відзнаками.

Вагомий внесок Василя Васильовича Ґрещука в розвиток української мовознавчої науки та у справу плекання наукових кадрів поціновано, крім рідного університету, багатьма відзнаками інших вищих навчальних закладів України, зокрема.

Він належав до вчених із широким дослідницьким діапазоном. У полі наукових інтересів професора – теоретичні питання словотвору, проблеми історії української літературної мови, семасіології, діалектології, мови художньої літератури, характеристика мовної ситуації та формування літературної мови і граматичної думки в Галичині протягом ХVІІІ–ХХ століть, аналіз ролі окремих особистостей у розвої лінгвістичної україністики тощо.

Його виважені, обґрунтовані розлогі доповіді й короткі виступи, що стосуються найрізноманітніших лінгвістичних проблем, неодноразово лунали на численних конференціях, симпозіумах, зустрічах, круглих столах як в Україні, так і за її межами.

Василь Ґрещук був ініціатором і організатором проведення трьох всеукраїнських наукових конференцій, присвячених сучасним проблемам української діалектології на базі Прикарпатського національного університету та його структурного підрозділу – Коломийського інституту (2008, 2010, 2012 рр.). 2011-го року професор брав участь в організації ХІV Всеукраїнської ономастичної конференції. Був співініціатором і співорганізатором наукових конференцій, присвячених ювілеям мовознавця І. Ковалика.

Уболіваючи за долю української мови й українськості загалом, наприкінці 1996-го року В.Ґрещук організував та до 2014 року очолював Інститут українознавства при Прикарпатському університеті. Йому належить також заснування та видання наукового-теоретичного журналу «Українознавчі студії» з 1999 р. до 2019 р. (усього 20 випусків).

Василь Васильович спільно з Інститутом української мови НАН України був ініціатором створення 2001 року Прикарпатського дериватологічного центру імені Івана Ковалика.

«Кафедра української мови Факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника глибоко сумує з приводу передчасної смерті професора, завідувача кафедри, яку створив і очолював більше тридцяти років. Висловлює щирі співчуття родині, колегам та близьким! Приклад життєвої позиції, наукової наснаги, організаційної потуги, людяності і доброзичливості буде дороговказом для його рідних, колег та учнів!», – йдеться у повідомлення на сторінці кафедри.

Читайте також: 

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020-2025 Всі права захищено