Військова частина 1241 Національної гвардії України підписала меморандум про співпрацю з оздоровчо-реабілітаційний центр «Next Generation» і фітнес-центр «Inter Fit», а також Управління спорту та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації..
Зокрема, підписанти зобов’язуються створювати сприятливі умови для реабілітації та відновлення військовослужбовців, а також проводити системну роботу для підтримки їхнього фізичного та психологічного стану, розповідає ПІК.
Як розповів начальник штабу військової частини 1241 підполковник Максим Собчук, цей захід спрямований на реабілітацію особового складу, на їх відновлення та переведення в мирне життя.
“Фізична реабілітація однозначно потрібна, але перед тим необхідно пропрацювати з особовим складом у напрямку психологічної підтримки. Тільки організувавши взаємодію між двома видами реабілітації, можна досягти ефективного результату”, – наголосив Собчук.
Головний реабілітолог центру «Next Generation» Андрій Лабич розповів, що спільними зусиллями будуть надаватися оздоровчі реабілітаційні послуги, а саме – апаратні процедури, фізичну реабілітацію.
“Працюватимемо з військовими, які мають поранення чи больові синдроми – як у груповому форматі, так і індивідуально. У нас є фахівці, які пройшли адаптивні курси, обладнання – на високому рівні. Співпраця з військовою частиною триває вже давно, а цей меморандум – спільний крок до допомоги нашим військовим”.
Своєю чергою керівник управління спорту та молодіжної політики Івано-Франківської ОВА Костянтин Лисейко підкреслив, що реабілітація військових – один із пріоритетів як області та галузі фізичної культури і спорту.
“Поряд із психологічною, фізкультурно-спортивна реабілітація є однією з найбільш дієвих форм допомоги ветеранам. Ми фактично переформатовуємо галузь фізичної культури і спорту під потреби реабілітаційних центрів. Без цього не буде сильної, незалежної і непереможної держави”, – розповів Костянтин Лисейко.
Завітав на подію та високо оцінив рівень реабілітаційного центру й полковник Віктор Голумей, начальник відділу фізичної підготовки та реабілітації Головного управління Національної гвардії України.
“Загалом рівень цього центру дуже високий – я побував у багатьох по країні, і тут видно, що обладнання і підхід відповідають сучасним вимогам”, – наголосив він.
Натомість помічник начальника служби фізичної підготовки та спорту військової часини 1241 НГУ Руслан Павлов підкреслив, що реабілітація відбувається не одразу, а це досить тривалий та кропіткий процес.
«В мої функціонально обов’язки входить якраз фізкультурно-спортивна реабілітація з нашими військовослужбовцями, які отримали поранення. Тобто є величезний фронт роботи, який потрібно робити в плані реабілітації та відновлення, в першу чергу ментального, а також фізичного», – наголосив Павлов.
За словами Руслана Павлова, в цьому напрямку Національна гвардія працює вже понад два місяці, шукаючи партнерств із різними закладами.
«Тут високий рівень обладнання, фаховість Андрія Лабича добре знана не лише в місті, але й за його межами. На жаль, не всі хлопці повернуться до строю. Але навіть звільнені військові залишаються нашими — ми пам’ятаємо про них, підтримуємо їх. І все, що робимо, робимо саме для тих, хто найбільше постраждав від війни», – наголосив військовий.
Читайте також:
- Андрійович запрошує голову облради Сича відвідати Центр реабілітації у Надвірній (ВІДЕО)
- Ампфутбол для ветеранів: як проходить реабілітація спортом (ФОТО)
- У Яремчанській лікарні планують відкрити реабілітаційне відділення (ФОТО)
- “Ми будемо шукати інші можливості”: мер Франківська про будівництво реабілітаційного центру
- У Верховині планують відкрити модульний реабілітаційний центр