В Україні зниклими безвісти вважають майже 63 тисячі людей. Щодо близько 10 тисяч із них є підтвердження перебування в російському полоні.
Про це розповів уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов в інтервʼю “Суспільному”.
За його словами, наразі Єдиний реєстр зниклих безвісти містить близько 63 тис. людей – більшість із них зникла через війну та окупацію.
Офіційний реєстр зниклих
Ефективне ведення обліку зниклих безвісти стартувало з травня 2023 року, хоча фактично реєстр почав роботу 2014 року, розповів Артур Добросердов.
У реєстрі є дані про військових і цивільних, осіб без громадянства, іноземців, які на законних підставах перебувають в Україні. Окремий розділ – дані щодо неідентифікованих тіл.
Це дає можливість відстежувати усю процедуру в межах розслідування – все, що може сприяти ідентифікації тіла.
Частина зниклих безвісти перебувають у російському полоні.
“Щодо близько 10 тисяч маємо підтвердження, що вони в полоні. Йдеться як про офіційні підтвердження – від країни-агресорки через Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), – так і про неофіційні. Основні неофіційні джерела інформації – свідчення тих, хто повернувся з неволі, й пошук по OSINT”, – розповів Добросердов.
Він додав, що, трапляється, росіяни викладають у мережу інформацію, з якої в Україні фіксують факт перебування людей у полоні.
Нагадаємо, Україна повернула з російського полону 277 воїнів.
Читайте також:
- Добра та світла звістка: повернувся з полону захисник з Богородчанщини (ФОТО)
- З російського полону повернулися двоє воїнів з Прикарпаття