Івано-Франківськ

У Верховинському районі заборонили випасати худобу: причина

Йдеться про територію прикордонної зони з Румунією.

У Верховинському районі заборонили випасати худобу: причина

У Верховинському районі тимчасово заборонили виписати худобу через поширення вірусу ящуру в країнах Європи. Це основне обмеження, яке зараз діє на території району. Про це у коментарі Суспільному повідомив представник Держпродспоживслужби в області Іван Васьків, пише ПІК.

“Верховинський район межує з Румунією, у якій наразі немає спалахів ящуру. Але є ймовірність контактів з дикими тваринами, які можуть захворіти й поширювати вірус. Від цього не захистять кордони. Тому в 15-кілометровій зоні вздовж кордону, яка охоплює території десяти населених пунктів Верховинщини, забороняється випасати худобу”, – сказав він.

Також діють такі обмеження:

  • власникам сільськогосподарських тварин заборонили перевозити їх без супровідних ветеринарних документів;
  • господарники мають обмежити доступ стороннім до тваринницьких ферм та забезпечити очищення і дезінфекцію приміщень, спецодягу, інвентарю, територій, де провадиться господарювання;
  • працівники повинні стежити за здоров’ям тварин на всі етапах їхнього утримання, зокрема, й при проведенні карантинування.

Якщо у господарів виникатимуть підозри щодо захворювання їхніх тварин на ящур, вони можуть подзвонити на “гарячу лінію” в Івано-Франківській області:

  • (0342) 51-13-89 — для дзвінків у робочий час (з 8:00 до 17:15) та під час чергування у вихідні дні (з 9:00 до 17:00);
  • (0342) 54-74-18 — для дзвінків у позаробочий і нічний час.

Довідково: ящур – це гостропротікаюче висококонтагіозне вірусне захворювання, яке здебільшого вражає велику рогату худобу, свиней та інших парнокопитних, проте також сприйнятливі і дикі тварини (олені, козулі, лосі та дикі кабани).

Задля попередженню виникнення даного захворювання серед тварин необхідно:

  • дотримуватись суворого контролю доступу людей, транспортних засобів та обладнання до стада;
  • забезпечити регулярну дезінфекцію місць утримання тварин, обладнання, одягу та взуття;
  • дотримуватись обов’язкового профілактичного карантинування під час переміщення тварин до або з господарства;
  • забезпечити належну утилізацію гною та сміття, утилізацію трупів тварин здійснювати на місцях діючих худобо могильників та біотермічних ям;
  • користувачам мисливських угідь всіх форм власності, у разі виявлення трупів диких парнокопитних тварин повідомляти державну службу ветеринарної медицини району.

Читайте також у ПІК:

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020-2025 Всі права захищено