Івано-Франківськ

Українські міста можуть долучатися до європейської програми URBACT: що вона пропонує

Йдеться про міжрегіональне співробітництво та міжнародну технічну допомогу.

Українські міста можуть долучатися до європейської програми URBACT: що вона пропонує

Європейська програма URBACT стала доступна для українських міст. Верховна Рада України першого травня ухвалила законопроєкт № 0306 – «Про ратифікацію Угоди про фінансування програми URBACT IV CCI 2021TC16FFIR001»  (ред. ратифікація – процес надання юридичної сили документу). Про це повідомила народна депутатка України від партії “Слуга народу” з Прикарпаття Олена Вінтоняк, пише ПІК.

“Ратифікація даної Угоди – це ще один крок до посилення економічної інтеграції з ЄС. З прийняттям даного акту активізується міжрегіональне співробітництво та збільшиться обсяг міжнародної технічної допомоги для України”, – написала вона. 

495055814 1386870862449568 6912323132174909434 n

Народна депутатка Олена Вінтоняк

За словами Олени Вінтоняк, програма має великий досвід роботи у питаннях підтримки міст та регіонального розвитку. Зокрема, URBACT створює тематичні мережі з європейських міст, які працюють над впровадженням певних політик чи подоланням певних викликів місцевого розвитку, які є спільними для всього Європейського союзу

“Українські громади зможуть долучатися до заходів, тренінгів та тематичних мереж програми, що дозволить нашим містам більш активно співпрацювати на європейському рівні та брати активну участь у європейській інтеграції України”, – зазначає пані Олена.

Йдеться про такі типи тематичних мереж програми:

  • Мережа планування дій спрямована на спільну розробку містами інтегрованого плану розвитку для подолання певного спільного виклику.
  • Мережа обміну, що передбачає поширення та впровадження кращих практик;
  • Мережа інновацій, що передбачає адаптацію успішного досвіду та розробку інвестиційних планів».

До слова, наразі європейська програма URBACT реалізується 27 державами-членами ЄС, Норвегією та Швейцарією, державами-кандидатами до вступу в ЄС, де діє Інструмент передвступної допомоги ЄС (IPA): Албанія, Чорногорія, Сербія, Північна Македонія та Боснія й Герцеговина. Україна виступає “країною-партнером” програми. 

Читайте також у ПІК:

 

 

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020-2025 Всі права захищено