П’ятого травня, відбулося засідання членів Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України в Івано-Франківській області. Представники центральної влади, голови громад Прикарпаття та профільні фахівці зібралися, щоб обговорити виклики регіону — стан освіти, безпеку дітей, перспективи деревообробної галузі та майбутнє комунальних підприємств, передає ПІК з місця події.
“Насправді, ми зараз вже відвідали 9 регіонів і намагаємося зрозуміти проблематику в кожному регіоні. Наприклад, одне із питань, яке ми розглянемо, стосується подальшої долі комунальних підприємств. Це питання цікавить усіх голів громад, в усіх регіонах, тому що невизначеність лякає. Але ми рухаємося в Європейський Союз, де такої форми організації немає. Сьогодні голови громад зможуть поставити свої питання. Вважаю, що у нас всі проблеми питання вирішуються, якщо їх озвучувати та обговорювати”, – розповіла Лілія Пашинна, керівниця Офісу Конгресу місцевих і регіональних влад при Президенті України.
Серйозну стурбованість висловили представники деревообробної галузі. Зокрема, Ярослав Стефурак, голова ГО “Асоціація Верховинських деревообробників”, наголосив, що недосконале законодавче регулювання у сфері лісозаготівлі призводить до зупинки підприємств, втрати робочих місць і суттєвого зменшення надходжень до бюджету.
Також розглянули питання безпеки дітей. Начальниця відділу ювенальної превенції Алла Бойчук розповіла про посилену превентивну роботу з дітьми та батьками, щоб запобігти вербуванню дітей, їх залученню до диверсійної діяльності та терактів, особливо з огляду на останні резонансні події в регіоні. Алла Бойчук додає, що часто діти не розуміють, що їм загрожує відповідальність за ті чи інші дії.
“Ми вважаємо, що кожен мешканець Івано-Франківської області має знати способи залучення вербування, як цьому протидіяти, на що звертати увагу. Діти мають розуміти про те що за вчинення кримінальних і адміністративних порушень настає відповідальність. Адже російські спецслужби, які вербують дітей, схиляють їх до того, що ви неповнолітні, “вам за це нічого не буде”. Але це не так і за кожне правопорушення є кримінальна чи адміністративна відповідальність “, – каже Алла Бойчук.
Голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук зазначила, що подібні діалоги — це шанс почути громади та дійти до рішень разом із центральною владою.
“Цей захід є майданчиком, де розглядаємо найпроблемніші питання, тому що не завжди всі питання ми можемо вирішити на рівні області. Це важливо, що є така комунікація, що ми маємо можливість бути почутими”, – підсумувала голова Івано-Франківської ОВА.
До вашої уваги фоторепортаж ПІК з події:
Читайте також:
Читайте нас у тг