Інтер’єр з порожніми стінами здається нудним та незавершеним. Виправити ситуацію допоможуть картини олією. Вони надають особливої атмосфери приміщенню, підвищують статус житла і символізують достаток. Так що картини олійними фарбами – це найкращий вибір.
Як вибрати картину відповідно до стилю приміщення
Все залежить від конкретного напряму:
- для класичного інтер’єру підходять картини у реалістичному стилі – пейзажі, натюрморти, портрети. Якщо кімнати просторі, слід вибирати великі полотна розміром мінімум 60 x 90 см, при цьому не обов’язково в дорогих багетах, можна просто на підрамнику. Для невеликих кімнат підійдуть маленькі картини у витончених рамках;
- неокласика – для такого інтер’єру підійде практично будь-який живопис, крім академічного реалізму, тобто реалістичних портретів, натюрмортів та пейзажів;
- для інтер’єру в стилі кантрі або прованс підходять полотна без помпезності та пафосності. Наприклад, у романтичний стиль інтер’єру вдало впишуться картини з сільськими мотивами чи морські простори у рамах з ефектом старіння;
- інтер’єр у стилі арт-деко відрізняється розкішшю та блиском, тому до нього більше підходять яскраві, насичені полотна, виконані у схожій з інтер’єром кольоровій гамі. Якщо вибирати пейзаж, то обов’язково із зображенням гарної архітектури чи пишними садами. Для арт-деко не підходить простота та буденність, перевагу потрібно віддавати авангардним стилям та виключати академічний реалізм;
- мінімалізм – цей стиль має на увазі лаконічність у всьому, в тому числі і в живописі. На полотнах має бути мінімум дрібних деталей, краще вибирати картини із зображенням великих абстрактних об’єктів.
Мета будь-якого інтер’єру – наповнити внутрішній простір будинку та створити комфортні умови для життя. Картини, як частина внутрішнього оздоблення, добре допомагають виконати це завдання. Щоб створити єдиний гармонійний простір в інтер’єрі, до вибору картин та їхнього оформлення потрібно підходити відповідально.
Прості поради як підібрати картину для дому
Традиційний живопис олією переживає чергове відродження. Незважаючи на загальну доступність друкованої продукції та моди на друк “на полотні”, справжня робота художників впевнено посідає місце в серці людей, які цінують індивідуальність та неповторність. Ні для кого не секрет, що саме справжній живопис, не дивлячись на популярність чи невідомість автора, є авторським і неповторним. Продублювати зі 100% потраплянням усі відтінки фарб та текстуру мазків неможливо.
Які сюжети вибрати для створення гармонійної обстановки та правильного настрою у тому чи іншому приміщенні – вирішувати власнику. Спальню, наприклад, традиційно прикрашають квітковими натюрмортами чи спокійними краєвидами.
Картини як елемент декору виконують важливу роль, створюючи цілісність образу та атмосферу затишного та обжитого простору. Вони наповнюють приміщення позитивною енергією та спокоєм, дозволяють знайти душевну гармонію, відпочити.
Картини на стіні здатні зорово скоригувати недоліки приміщення. На композицію розважування картин в інтер’єрі безпосередньо впливає геометрія навколишнього простору. Так, наприклад, розташовані вертикально в ряд картини можуть змусити стелю здаватися вище, а, навпаки, розвішані по горизонталі її ширину.
Якщо стоїть завдання змусити вузьку і довгу кімнату здаватися коротшими, достатньо розмістити на її торцевій стіні одну велику і яскраву картину.
Важливо враховувати освітлення, як природне, так і штучне. Добре на стадії ремонтних робіт запланувати монтаж картинних світильників у вузьких отворах, нішах або місцях, що недостатньо освітлюються.
РЕКЛАМА
Читайте нас у тг