Івано-Франківськ

Небезпеки віртуальної реальності: правда і міфи

Сучасні технології представляють людині все цікавіший цифровий досвід.

Зараз людство живе в період швидкого розвитку інформаційних технологій. Серед безлічі розробок не останнє місце посідає VR або віртуальна реальність. Багато хто вже сьогодні називає її найсерйознішою залежністю сучасних людей. Це, варто визнати, не дивно, адже віртуальна реальність пропонує користувачам велику кількість можливостей. Разом з тим, деякі недоліки віртуальної реальності можуть являти собою і певну небезпеку. Що з цього міф, а що правда, належить розібратися, розглянувши кілька поширених стереотипів.

1 1

Джерело ілюстрації: https://darwin-space.net/

VR-окулярами незручно користуватися

У минулому дійсно так і було. Однак, більшість сучасних якісних моделей оснащені комфортним і збалансованим кріпленням. Важать же при цьому зовсім небагато. Завдяки такому підходу, на те, що окуляри або шолом вдягнені, легко не звертати уваги вже через кілька хвилин. Повністю зануритися в гру або інше заняття це абсолютно не заважає.

VR завдає шкоди здоров’ю

Іноді користувачі відзначають ще деякі види небезпеки віртуальної реальності. Наприклад, незабаром після входу у VR, у них починає паморочитися в голові, може навіть нудити. Створюється ефект заколисування. Це значно підвищує ризик отримання травм у реальному просторі. Крім того, є поширена думка про те, що VR-окуляри завдають серйозної шкоди зору.

Що стосується заколисування, тут все більшою мірою залежить від стану вестибулярного апарату. Сучасне обладнання, загалом, влаштоване так, щоб уникнути подібного побічного ефекту.

Якщо ж говорити про зір, це частково правда. Від найперших моделей VR-гаджетів очі дійсно швидко втомлювалися і зір міг зіпсуватися, якщо користувач проводив у них більше часу, ніж передбачив виробник. Сьогоднішні моделі вдосконалені й в цьому плані, що робить навантаження на очі мінімальним.

Водночас все одно рекомендується дотримуватися зазначеної техніки безпеки. В іншому разі, може виникнути дискомфорт. Такий самий, як при тривалому перегляді телевізора або сидінні перед монітором:

  • напруга або біль в очах;
  • сухість очей;
  • головний біль;
  • тимчасова втрата чіткості зору.

Але все ж таки це не означає що віртуальна реальність зовсім не має мінусів.

Психологічний вплив

Важливим аспектом, який також варто згадати, є вплив віртуальної симуляції на психологію людини. Як показали дослідження, часте і тривале занурення в цифровий світ здатне з часом призвести до проблеми сприйняття поточної реальності. Людина ризикує не просто втратити відчуття часу і простору тут і зараз. Проблеми можуть торкнутися також і адаптації в суспільстві. Відбувається все це тому, що для певних людей VR стає найпростішим способом забути про всі свої проблеми, яких би сфер вони не стосувалися. Спочатку це здається нешкідливим, проте надалі здатне негативно вплинути на психологічне здоров’я.

Також за твердженням деяких критиків, VR здатна погіршити ситуацію, якщо у користувача вже є ті чи інші психічні розлади. Наприклад, це може бути депресія різної тяжкості або ж тривожність. Такі люди можуть врешті-решт абсолютно відзолюватися від реального життя.

Які небезпеки приховує у собі віртуальна реальність? ~ Futurum

Соціальні наслідки

Сучасні технології представляють людині все цікавіший цифровий досвід. Сьогодні люди все частіше віддають перевагу взаємодії в інтернеті перед реальним спілкуванням. Чим популярніше стає використання нової віртуальної реальності, тим сильніше це позначиться в підсумку на користувачах.

Це може завдати істотної шкоди. Як демонструють недавні дослідження, тривале спілкування у цифровій симуляції поступово може закінчитися спотворенням реальних емоцій. Таким чином, рівень емпатії знизиться. Людина може просто звикнути до того, що у VR все зручно і передбачувано. Це ризикує призвести до погіршення або ж повноцінної втрати навичок спілкування.

РЕКЛАМА

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020-2025 Всі права захищено