Згідно з даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), лише 26% українців мають досвід практичного використання штучного інтелекту (ШІ), тоді як 64% взагалі не застосовують ці технології у своєму житті. Серед останніх — 12% респондентів, які вперше чують про ШІ й не мають уявлення, що це таке.
Активно користуються штучним інтелектом у повсякденному житті 12% українців — це приблизно кожен восьмий мешканець країни. Ще 5% звертаються до таких технологій кілька разів на тиждень, а 9% — роблять це нерегулярно.
Результати свідчать про те, що обізнаність щодо ШІ серед населення досить висока — 88%. Проте між знанням про штучний інтелект і його використанням існує суттєвий розрив.
Хто користується?
Найбільш активними користувачами є молодь: серед українців віком 18–29 років досвід використання ШІ мають 54% респондентів. У віковій категорії 30–44 роки цей показник становить 21%, а серед людей старших за 60 років — лише 4%.
Чоловіки частіше залучаються до використання ШІ, ніж жінки: 23% чоловіків є регулярними користувачами, тоді як серед жінок — 13%.
Де користуються?
Значною є й різниця між міським та сільським населенням. У містах різного розміру ШІ регулярно використовують 21% жителів, а в селах — лише 9%. Причому в найбільших містах з населенням понад 500 тисяч цей показник сягає 25%, тоді як у малих містах і селищах — лише 13%.
Також помітний зв’язок між рівнем матеріального достатку та активністю користування ШІ. Серед тих, хто не може дозволити собі навіть базові продукти, лише 4% є постійними користувачами. У групі, яка має змогу купувати коштовні речі, ШІ регулярно використовують 27%, а серед найбільш забезпечених — вже 39%.
Ставлення до ШІ
Щодо ставлення до потенціалу ШІ, українці розділилися: 45% вбачають у ньому серйозні загрози, які можуть спричинити значні проблеми або навіть катастрофи. Водночас 39% респондентів вірять, що ШІ є кроком уперед і сприяє загальному розвитку людства.
Нагадаємо, Мінцифри планує впровадили штучний інтелект в роботу держави.
Читайте також:
Читайте нас у тг