В уряді Німеччини стверджують: якщо рф не погодиться на припинення вогню в Україні до кінця доби, європейські партнери запустять процес підготовки нових санкцій.
Про це заявив речник німецького уряду Штефан Корнеліус, передає Bild.
Він наголосив, що “годинник цокає”, і якщо Москва не припинить вогонь у понеділок – Німеччина та європейські партнери запустять процес підготовки нових санкцій проти рф.
“Коли цей день мине, на рівні політичних радників почнуть готувати санкційні заходи. Паралельно з цим ми готуємо в Брюсселі 17-й пакет санкцій. Ці підготовчі роботи відбуваються паралельно з переговорами (в Стамбулі)”, – підкреслив Корнеліус.
Реакція Кремля
“Мова ультиматумів для рф неприйнятна, вона не підходить. З рф не можна розмовляти такою мовою”, – заявив речник російського диктатора Дмитро Пєсков, передає ТАСС.
Він зазначив, що подібна заява західних політиків уже звучала 10 травня, і також “у досить ультимативній формі”.
Тоді президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, а також прем’єри Великої Британії та Польщі Кір Стармер та Дональд Туск побували у Києві, де під час переговорів з українською стороною запропонували 30-денне перемир’я з 12 травня.
Читайте також: