На Прикарпатті станом на 2025 рік є 493 кризові сім’ї, у яких виховуються майже 1500 дітей. Про це під час форуму “Жінки-лідерки за права дітей: реформа, що змінює життя” повідомила начальник відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Алла Бойчук, пише ПІК.
“Ми працюємо із кризовими сім’ями, надаємо комплекс заходів, щоб усунути всі негативні чинники, які заважають дитині проживати у такій сім’ї. Ювенальні поліцейські стараються робити усе, щоб не вилучати дитину із сім’ї, там де є можливість виправити недоліки, які не дозволяють батьком належно виховувати своїх дітей”, – сказала вона.

На фото Алла Бойчук
За словами, Ірини Рохман начальниці Служби у справах дітей виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, будь-яка робота складних життєвих обставин сімей – починається з повідомлення, яке надходить до служби чи іншого суб’єкта соціальної взаємодії.
“Робота з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах триває до 6 місяців, максимум до року. Це термін, який має показати, чи може сім’я вийти із життєвої кризи. Якщо є зацікавлення батьків усунути ці недоліки, а це видно вже через 2-3 місяці, наприклад, лікування нарко чи алкозалежності”, – зазначила Рохман.
До слова, на Франківщині є 1159 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.
Читайте також у ПІК:
- Як підтримати сімейного лікаря: поради для пацієнтів
- На Франківщині є 1159 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування
- У центрі – дитина: у Франківську відбувся форум «Жінки-лідерки за права дітей: реформа, що змінює життя» (ФОТО)
- У Франківську замінюють вікна у під’їздах, де живуть військові та ветерани війни