Сімейні лікарі — це фахівці, які супроводжують нас від народження і протягом усього життя. Але навіть найкращому лікарю потрібна підтримка. У Центрі громадського здоров’я пояснили пацієнтам, як допомогти своїм сімейним лікарям, пише ПІК.
Корисні поради:
- Дбайте про профілактику. Здоров’я — це партнерство. Лікар і пацієнт мають бути командою. Регулярні планові обстеження, вакцинація, здоровий спосіб життя — це речі, про які лікар має розповісти, а справа пацієнта — прийняти правильні рішення.
- Звертайтесь вчасно. Не відкладайте візит при погіршенні здоров’я. Вчасне звернення до лікаря допоможе уникнути ускладнень хвороби.
- Поважайте час лікаря. Завчасно домовтеся про зручні способи зв’язку. Якщо питання не термінове — звертайтеся лише в робочий час. Лікар, як і будь-яка людина, має право на вихідний, відпустку чи особисте життя. У таких випадках зверніться до іншого лікаря того ж медзакладу, де у вас укладена декларація. А за невідкладного стану — викликайте екстрену медичну допомогу.
- Поважайте особисті кордони лікаря. Питання і фото симптомів надсилайте «в приват» лише за попередньою згодою лікаря.
- Довіряйте фахівцям. Дотримуйтеся призначеного лікування, змінюйте спосіб життя, якщо лікар це радить. І не замінюйте медичну консультацію порадами з інтернету.
До слова, за рік у понад 24 тисяч прикарпатців вперше виявили гіпертонію.
Читайте також у ПІК:
- ТОП-5 питань до гастроентеролога (ВІДЕО)
- ТОП-5 питань до ендокринолога (ВІДЕО)
- ТОП-5 питань до гінеколога (ВІДЕО)
- Всесвітній день нирки: як зберегти здоров’я цього органу
Читайте нас у тг