В Україні діти та неповнолітні можуть працювати з 16 років, з 15 за згодою батьків, і з 14 для легкої роботи, що не шкодить здоров’ю та навчанню. Про це пише ПІК з посиланням на 24 канал.
Неповнолітні мають право на виплату зарплати, скорочений робочий час, щорічну відпустку, та не можуть працювати вночі чи понаднормово. Зокрема, забороняється також залучати підлітків, молодших 18 років до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.
Окрім того, не можна залучати підлітків до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні. Зарплата для неповнолітніх працівників при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.
Скільки мають працювати діти
Робочі години для неповнолітніх:
- від 16 до 18 років – до 36 годин на тиждень;
- з 15 до 16 років – до 24 годин на тиждень;
- учні 14 – 15 років під час канікул – до 24 годин на тиждень.
Якщо неповнолітні поєднують роботу з навчанням, то їхні робочі години скорочуються вдвічі:
- з 16 до 18 років – не більше 18 годин на тиждень;
- з 14 до 16 років – до 12 годин на тиждень.
З неповнолітнім працівником обов’язково потрібно укласти трудовий договір в письмовій формі. Зокрема, роботодавець повинен завести трудову книжку працівнику не пізніше, ніж після п’яти днів від прийняття на роботу.
Для неповнолітніх дітей немає випробувального терміну при прийнятті на роботу. Окрім того, роботодавець повинен провести для працівника безкоштовно інструктаж, навчання з питань охорони праці та з надання першої медичної допомоги.
Порушення правил працевлаштування неповнолітніх може бути кваліфіковано, як грубе порушення трудового законодавства, і спричинити притягнення роботодавця до кримінальної відповідальності.
Читайте також у ПІК:
- У Луцьку відрахували понад 1000 студентів-чоловіків: яка причина
- В Україні змінили правила техогляду: що варто знати водіям
- У школах до викладання «Захисту України» залучатимуть ветеранів
- Цьогоріч випускникам шкіл замість золотих медалей вручатимуть свідоцтво з відзнакою